//

Жінки, котрі ходять до церкви – щасливіші

Нещодавнє дослідження показало, що жінки, котрі регулярно ходять до церкви є більш стійкими перед невдачами і є щасливішими загалом.

 

Александр Росс із Інституту психологічних досліджень у Вірджинії, США, є автором цього дослідження, яке досліджувало явище зменшення рівня щастя в американських жінок за останні 36 років.

 

В ході дослідження він побачив, що відвідування церкви є визначальним фактором в тих жінок, котрі називають себе щасливими.

 

Загалом, спад у відвідуваності богослужінь за період 1972-2008 роки прямо вплинув на рівень щастя у жінок.

 

П. Росс зазначив, що жінки, котрі регулярно ходять до церкви є більш стійкими до тих факторів, що зменшують рівень щастя в їх однолітків. «Якщо припустити, що зміни, що відбулися в нашому суспільстві за останніх кілька декад мали згубний вплив на щастя жінок, то аналіз підтверджує той висновок, що жінки, котрі ходять до церкви, є менш схильними потрапити під цей вплив».

 

Дослідження, опубліковане в останньому випуску «Міждисциплінарного журналу досліджень релігії», показало також, що зменшився рівень відвідування церкви чоловіками, однак на рівень щастя в них це не вплинуло. П. Росс пояснює це тим, що жінки змінили свою звичку ходити до церкви радикальніше, ніж чоловіки, і падіння в кількості відвідин церкви жінками є більшим, ніж в чоловіків.

 

«В контексті зростання соціальних потрясінь,- пояснює Александр Росс,- можливо, жінки отримують більше стабілізуючого впливу від регулярних відвідин церкви, ніж чоловіки».

 

На завершення він додав, що «Святий Августин не був би здивований результатами нашого дослідження, оскільки він сам навчав, що головним добром людини є Бог, і щасливе життя можливе лише тоді, коли ти маєш і любиш те головне добро».

 

За матеріалами Zenit.org