//

Закон про усиновлення дітей прийнятий з поправками, які не дозволяють всиновлювати дітей людям нетрадиційної сексуальної орієнтації

Верховна Рада 288 голосами 15 лютого ратифікувала Європейську конвенцію про усиновлення дітей. Положення конвенції застосовуються до усиновлення дитини, яка не досягла 18 років, яка не перебуває і не перебувала у шлюбі. Для усиновлення дитини необхідна згода її матері, батька або уповноважених осіб, а також згода чи думка дитини. Але деякі положення документу, зокрема можливість усиновлення дітей одностатевими парами, суперечать чинному українському законодавству. Інформаційний портал «ВсеНовости» спробував дізнатися думку народних депутатів України, які безпосередньо брали участь в обговоренні та голосуванні при ратифікації міжнародного документа.

 

Зокрема, народний депутат фракції Партії Регіонів Вадим Колесніченко заявив про те, що ратифікація конвенції прийнята з поправками. «У ході обговорення у Верховній Раді піднімалося питання про неприпустимість усиновлення дітей одностатевими парами. Тому конвенція прийнята в цілому, але з поправками, які враховують недозволеність впровадження чужих для нашої країни принципів у суспільстві, що стосуються одностатевих партнерств і можливості ними усиновлення дітей», – сказав Колесніченко.

 

На думку народного депутата Володимира Стретовича, члена Колегії ХДС, питання про усиновлення дітей дуже складнеі проблем настільки багато, що законодавство ще потребує доопрацювання. Оскільки українська держава не береться вирішити всі наболілі питання в частині усиновлення, після ратифікації Європейської конвенції наша країна взяла на себе міжнародні зобов'язання, які необхідно виконувати. «У вітчизняному законодавстві чітко прописана норма про те, що сім'я складається з тата й мами, а не з одностатевих батьків, як у деяких західних країнах. Але я вважаю, що гомосексуальні відносини – це шлях в нікуди. Содомський гріх призведе до того, що різко впаде народжуваність, та взагалі велика ймовірність того, що поступово людство вимре повністю. У цьому я бачу загрозу.

 

Ратифікація Європейської конвенції була передбачена інтеграцією в ЄС і щодо відповідності українського законодавства європейським нормам. Але, потрібно чітко зазначити, що механізми і структура усиновлення визначається самою державою, згідно з традицією, нормативними актами, існуючими в країні. Тому одностатевим парам неможливо усиновити дитину в Україні», – підсумував Стретович.

 

А народний депутат України, член новоствореної фракції «Реформи заради майбутнього» Тарас Чорновіл під час обговорення документа в залі Верховної Ради сказав, що ця угода не створює ніяких колізій з чинним законодавством України. «У конвенції не виводяться для нас ніякі зобов'язання, які можуть бути витлумачені в негативному плані, як наприклад усиновлення одностатевими парами і тому подібне», – сказав Чорновіл.

 

Як стверджує народний депутат від НУ-НС Юрій Кармазін, перш ніж приступити до голосування, він дуже уважно вивчив текст конвенції. «По-перше, ця конвенція прийнята з застереженнями. По-друге, норми документа оновлені. По-третє усиновлення одностатевими партнерами можливо тільки за відповідних правових норм в державі. Відповідно, так як у нас в Сімейному кодексі такий принцип не дозволений, то Україна при ратифікації конвенції загроз немає», – розповів Юрій Анатолійович.

 

«Навіть у разі відмови в усиновленні дитини будь-якій одностатевій парі та їх зверненні до міжнародного суду в контексті схваленої українськими законодавцями Європейської конвенції, жоден суд не зможе "змусити" Україну віддати дитину в одностатеву «сім'ю»», – сказав Кармазін.

 

На думку політика, такий хід подій може загрожувати всім традиційним людським цінностям, які сформовані в нашій культурі. «Для мене абсолютно неприйнятні одностатеві відносини», – заявив Кармазін.

 

Народний депутат від фракції КПУ Євген Царьков розповів про те, чому комуністи в повному складі не проголосували за ратифікацію конвенції. «За великим рахунком конвенція з точки зору демократії звучить начебто добре, але Україна поки не в змозі відслідковувати долю дітей, яких усиновили іноземці. Виходячи з цього, фракція прийняла рішення не підтримувати цей документ», – сказав Царьков. Необхідно розробити ефективні механізми контролю за дитиною, яка потрапила за кордон, сім'єю, яка його всиновила, їхніх родичів і так далі.

 

На думку Євгена Ігоревича в контексті нав'язування лже-демократичних норм Україні, які деякі розуміють як вседозволеність, необхідно зрозуміти, чим загрожує поширення аморальності. «Не можна проводити деморалізацію в суспільстві під гаслом гендерної політики, пропаганди одностатевих відносин. Адже традиційне розуміння сім'ї ближче до слов'янської культури. На відміну від західноєвропейської сучасності з катастрофічною лібералізацією поглядів на сімейні взаємини», – заявив Царьков.

 

Звичайною спробою піару ЛГБТ-організацій назвав народний депутат від БЮТ Павло Унгурян публікацію недостовірної інформації про ратифікацію конвенції. «Відразу кілька новин, що стосуються сексменшин в короткий проміжок часу, говорить про те, що вони просто хочуть привернути до себе увагу. Разом з тим, я категорично проти впровадження в законодавчу сферу схвалення гомосексуалізму», – резюмував Унгурян.

 

У підсумку можна сказати – звістка про те, що одностатевим парам вже надали право всиновлювати дітей, м'яко сказати, вигадка. Адже з урахуванням грудневого опитування, проведеного Інститутом Горшеніна, 72% українців негативно ставляться до представників сексуальних меншин. Відповідно законодавці повинні враховувати думку народу і прислухатися до людей, які власне, їх і вибрали для цього. А грубе ігнорування владою негативних настроїв у суспільстві стосовно одностатевих пар може викликати бурю емоцій і обурень, аж до масових акцій протесту.

 

Як сказано у повідомленні, суспільство має відреагувати на спроби популяризації гомосексуальних відносин вже зараз, інакше пізніше буде вже пізно.

 

Джерело: РІСУ