//

Закінчення третього дня візиту Папи Бенедикта ХVІ до Німеччини

Суботній день Бенедикта ХVІ в Німеччині закінчився кількома подіями: в каплиці семінарії він зустрінувся із семінаристами, потім Папа прийняв членів Ради Центрального Комітету німецьких католиків. Останньою подією суботнього дня була зустріч з молоддю, яка зібралась на чування у Фрайбурґському виставковому центрі. Отже, коротко повернемось до подій суботнього дня.

 

В каплиці семінарії, яка присвячена святому Карлу Борромео, Бенедикт ХVІ промовляв до шістдесятки семінаристів Фрайбурзької дієцезії, наголошуючи на важливості спільнотного досвіду та слухання інших, що необхідне для того, щоб жити у вірі. Святіший Отець також окремо наголосив на важливості богословських студій, адже це є основним у справі поширення віри, а, отже, і посланництва священика.

 

Також у приміщенні духовної семінарії Папа прийняв членів Ради Центрального Комітету німецьких католиків, що є найбільшим представництвом мирян-католиків у Німеччині. Комітет, заснований 1952 року, продовжує діло попереднього Комітету, який від 1848 року займався організацією “Katholikentage” (католицьких конгресів) Тепер Центральний Комітет налічує 226 членів, що представляють 27 німецьких дієцезій, католицькі асоціації, рухи, духовні спільноти.

 

Понад 40.000 юнаків і дівчат не тільки з Німеччини, але також із сусідніх країн, зокрема, з Франції, зібрались у суботу ввечері на території Фрайбурґського виставкового центру на молитовне чування Бенедиктом ХVІ. Молодь скандувала «Бенедетто! Бенедетто! Ми знову з тобою»», лунали пісні, які звучали під час Всесвітнього Дня Молоді в Мадриді, майоріли прапори, було багато транспарантів. На одному з них було написано: «Автомагістраль до неба – це Бенедикт ХVІ».

 

Чування складалось з молитов, релігійних пісень, свідчень дев’ятьох молодих людей, серед яких був студент, молодий робітник, член скаутської організації, представники церковних рухів. Молодь розповідала про свій християнський досвід, згадувала імена святих, які є для них прикладом.

 

Роберт Цолліч, архиєпископ Фрайбурґа, вітаючи Святішого Отця, сказав, що численні з присутніх молодих людей супроводили Папу під час Всесвітніх Днів Молоді в Мадриді та Кельні, в його рідній Баварії, чи були в Римі під час великого європейського паломництва міністрантів. А немало є й таких, що вперше зустрічають з Папою. «Разом радіємо, що ти прибув до нас, щоб зміцнити нас у вірі, разом з нами цього вечора молитись і співати, – сказав архиєпископ Цолліч. – Щиро дякуємо, що ти з нами! Разом відзначаємо, що наш Бог є Богом життя, що нас зміцнює і додає сили та енергії».

 

Обряд запалення та передавання світла був провідною ниткою проповіді Папи.. Від світильника, запаленого Святішим Отцем, як символічного відтворення слів: «Ви – світло світу», молодь понесла це світло до єпископів та присутніх, і через декілька хвилин уся розлога площа були заповнена морем світла.

 

Вислухавши промову Бенедикта ХVІ та з великим ентузіазмом попрощавшись з ним, молодь залишилась на площі, щоб молитовно приготуватись до Євхаристійного богослуження у неділю вранці.

 

Джерело: Радіо Ватикан