//

Заарештували блогера CREDO Ігоря Загребельного

У п’ятницю, 21 січня, у Полтаві заарештували Ігоря Загребельного, християнина, греко-католика, автора, що неодноразово публікувався на релігійних порталах CREDO , РІСУ, Богословський Портал, Релігія в Україні.

 

Його тримають у СІЗО в місті Запоріжжя. Спочатку затримали на три дні, а потім збільшили термін затримання до 10 діб. Ігорю інкримінують підпал у 2009 році офісу Комуністичної партії України в Запоріжжі, повідомляє Коло.

 

«Ігоря вже звинувачували у підпалі – але у підпалі штабу Партії Регіонів у Полтаві, – розповів представник ВО «Тризуб». – Потрапив не у той час і не в те місце. Тоді дали три роки умовно. Після цього випадку Ігор почав займатися ще більше науковими аспектами, збирався до аспірантури, писав багато статей про християнство та духовність, підготував власну збірку до друку. У нього мама інвалід, є маленька сестричка, і як кожній нормальній людині проблем із законом не потрібні. Він відвідував церкву, дуже набожна людина. Ми, як організація розцінюємо це як провокацію. У справі стосовно підпалу офісу КПУ Ігор проходить один, але ж «тризубівців» масово почали заарештовувати по всій Україні.»

 

Нещодавно, 10 січня, у своєму блозі на сайті Catholicmates Загребельний написав пост під назвою «Репресії!!!».

 

Ігор Загребельний навчався у колегіумі оо. Василіян св. Йосафата у Бучачі, зараз - студент 5 курсу Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, неодноразовий учасник та переможець олімпіад із філософії. Ігор – член всеукраїнської організації «Тризуб».

 

Учора, 25 січня у Полтаві відбулася акція протесту «Ні – політичним репресіям».

 

«Заарештували полтавця Ігора Загребельного, студента і людину, яка займалася виключно науковою діяльністю, – сказав Михайло, представник ВО «Тризуб». – Ігоря три доби не годували. Лише вчора допустили священика до нього. Це початок політичних репресій, адже інкримінують йому підпал офісу КПУ у 2009 році. Якщо в сталінські часи був зовнішній ворог, то зараз ворог внутрішній. Нам потрібно об’єднуватися і разом тримати оборону.»

 

«Сучасна влада боїться людей, які мають власну позицію. Але політики можуть себе захистити, а звичайний студент історичного факультету Полтавського національного педагогічного університету не може сам себе захистити», - сказав ініціатор мітингу Олег Пустовгар.

 

У відділі зв’язків із громадськістю Головного Управління МВС України в Запорізькій області повідомили, що ситуацію стосовно арешту Ігоря Загребельного прокоментувати не можуть.

 

На католицьких форумах та у католицьких групах на різних соцмережах активно обговорюється доля Ігоря. Лунають заклики не мовчати та стати на захист хлопця.

 

Джерело: credo-ua.org