//

З віри у Христове Воскресіння випливає завдання кожного християнина свідчити та єванегелізувати

«Одним із характерних знаків віри у Воскресіння є вітання між християнами, що звучить у великодньому періоді, натхнене давнім літургічним гімном: “Христос Воскрес!/Воістину Воскрес!” Це є і визнанням віри, і життєвим завданням», – сказав Папа Бенедикт XVI, промовляючи до вірних, які 25 квітня 2011 р. опівдні зібралися на внутрішньому подвір’ї літньої папської резиденції у Кастель Ґандольфо, щоб проказати молитву «Царице Неба», яка в латинському обряді у великодньому періоді проказується замість молитви «Ангел Господній». У неділю, 24 квітня, після святкових богослужінь у Ватикані, Папа від’їхав до заміської резиденції, де перебуватиме протягом тижня.

 

«Христове воскресіння, – сказав Святіший Отець, – позначає оновлення нашого людського стану. Христос переміг смерть, спричинену нашим гріхом, та приводить нас до невмирущого життя». Папа зазначив, що з цієї події випливає усе життя Церкви та суть християнського життя. Як читаємо у Євангелії від Матея, воскреслий Ісус, явившись жінкам, що шукали Його у гробі, так до них промовив: «Не бійтесь! Ідіть і сповістіть моїх братів, щоб ішли назад у Галилею: там мене побачать» (Мт 28,10). У цьому контексті Бенедикт XVI пригадав слова одного із своїх попередників, Папи Павла VI, який писав: «Уся Церква отримує завдання євангелізувати і старання кожного є важливими для цілості. Вона залишається, одночасно, світлим і прихованим знаком нової присутності Ісуса, Його відходу і Його перебування з нами».

 

Але як ми можемо зустрітися з Ісусом та ставати Його свідками? Щоб відповісти на це запитання, Святіший Отець запропонував слова святого Максима Туринського, який навчав, що першим кроком є віра у те, що Ісус перебуває у Божественній славі по правиці Отця, тобто, «навчитися постійно скеровувати свою думку і серце до Божих висот, де перебуває воскреслий Христос». «Отож, саме в молитві та адорації Бог зустрічає людину», – сказав Папа, додаючи, що лише тоді, коли навчимося звертатися до Бога на молитві, «зрозуміємо найглибше значення нашого життя».

 

А на завершення Бенедикт XVI пригадав, що саме 25 квітня за новим стилем Східна і Західна Церкви спогадуються пам’ять святого євангелиста Марка. «Він є також Небесним Покровителем Венеції, яку я, за Божим благоволінням, відвідаю з душпастирським візитом 7-8 травня. Молімося тепер до Пречистої Діви Марії, – сказав Святіший Отець, – щоб допомагала нам вірно і з радістю виконувати місію, яку Воскреслий Христос кожному доручає».

 

Джерело: Радіо Ватикан