//

З 25 по 29 березня в Чорткові перебуватимуть мощі св. Шарбеля

З 25 по 29 березня у церкві св. архистратига Михаїла і всіх сил безплотних м. Чорткова (мікрорайон «Синякова») перебуватимуть мощі св. Шарбеля, великого ліванського праведника і цілителя. Зафіксовано більше 20 тисяч дивовижних фактів, які стались завдяки святому. Також доведено, що зцілювати від різноманітних недуг можуть навіть зображення чудотворця, від яких іде електромагнітне випромінювання. Саме тому образки св. Шарбеля можна прикладати до болючих місць і твердо вірити у зцілення.

 

Мощі чудотворця врочисто привезе в осідок Бучацької єпархії судовий вікарій Тернопільсько-Зборівської архиєпархії о. Роман Дутчак, котрий, з благословення ієрархів, возить реліквію населеними пунктами України. Священик розповідатиме присутнім історію життя і духовних подвигів св. Шарбеля, а також буде пояснювати, як святитель зцілює людей, ділитиметься, відповідно, і свідченнями тих, що отримали оздоровлення. Також з нагоди поклоніння мощам реколекційні науки проведуть на парафії сестри згромадження сестер Пресвятої Родини з Чорткова: Єремія Кузик та Марія Кузь. Монахині розповідатимуть про роль Святих Таїнств у духовному житті. 

 

Програма вшанування мощів св. Шарбеля, як повідомив парох храму о. Володимир Логуш, буде багата на молитву та духовні роздуми, тому він щиросердечно запрошує всіх віруючих на молитовні зустрічі.

 

Неділя (25 березня)

18.00 – урочисте прибуття мощів св. Шарбеля до храму св. архистратига Михаїла і всіх сил безплотних; Молебень до св. Шарбеля; молитва, поклоніння мощам та благословення єлеєм святителя.

 

Понеділок (26 березня)

9.00 – Свята Літургія; молитва, поклоніння мощам та благословення єлеєм святителя.

17.00 – вечірня молитва з благословенням єлеєм св. Шарбеля.

 

Вівторок (27 березня)

9.00 – Свята Літургія; молитва, поклоніння мощам та благословення єлеєм святителя.

16.00 – Сповідь.

17.00 – вечірня молитва з благословенням єлеєм св. Шарбеля.

 

Середа (28 березня)

8.00 – Служба Божа наперед освячених дарів; молитва, поклоніння мощам та благословення єлеєм святителя.

17.00 – Утреня з каноном Андрія Критського; молитва, поклоніння мощам та благословення єлеєм святителя.

 

Четвер (29 березня)

9.00 – Свята Літургія; молитва, поклоніння мощам та благословення єлеєм святителя.

17.00 – Молебень до св. Шарбеля; молитва, поклоніння мощам та благословення єлеєм святителя; прощання з мощами.

 

Прес-служба Бучацької єпархії

 

Молитва до Бога про зцілення за допомогою св. Шарбеля

Наш Отче Небесний, Ти надихнув св. Шарбеля, щоб за прикладом Ісуса він жив і помер. А в нагороду Ти дав йому ласку і силу визволяти людей із нещасть земної недолі.

Господи, благаємо Тебе, зішли і нам милість, щоб ми теж любили Тебе і служили Тобі, як Твій угодник св. Шарбель.

Всемогутній Боже! Ти дозволив Своєму святому розподілити Твоє милосердя і творити дива, тож споглянь на нас, грішних, щоб ми також відчули цю особливу опіку.

За заслуги св. Шарбеля і за посередництвом його молитви даруй нам (висловити прохання).

І нехай станеться по слову Твоєму, Отче наш, слава Тобі. Амінь.

 

Довідка

У звичайному, світському житті св. Шарбель називався Юзеф Махлуф, а своє монаше ім’я він обрав не випадково. Воно належало також антіохійському мученику з ІІ ст. і означає «цар» і «Бог». 

Народився Юзеф Махлуф у 1828 р. в с. Бекаа-Кафра (Ліван) у селянській родині, де шанував християнський дух. Тому хлопчик зростав у релігійних чеснотах, брав участь у житті Церкви, а в гірській ущелині зробив власний скит для молитов. У цьому місці він пильно прислухався до Божого поклику залишити все й піти за Христом.

Невдовзі юнак покинув отчий дім і вирушив на пошуки монастиря Мейфукської Богоматері. Подальше життя Юзефа проходило у стінах суворих Мейфукського та Аннайського монастирів. Там він пізнав богословські науки; дотримувався строгого посту, багато молився і працював, тобто гартував свій дух і силу волі аскетичним способом, але ніколи не нарікав на життєві труднощі. У 1853 р. Шарбель склав довічну обітницю, а 1859 р. був уведений у священичий сан. Згодом ієромонах вирішує усамітнитись і провадити пустельне життя, яке було повне спокус, невигод, терпіння, однак принесло безцінні плоди в духовному зростанні. Вражаючі, проте реальні факти: Шарбель міг кілька годин молитись на колінах, під час молитов входив у глибокий медитативний стан, завжди носив старий одяг, стоптане взуття, на його тілі була волосяниця з ланцюгом, а спав він на камінні й не споживав м’яса.         

Якось під час Богослужіння Шарбель відчув, що його здоров’я серйозно підупадає. Виявилось, що у нього складна форма паралічу. Хвороба і стала причиною смерті монаха, а відійшов він у вічність 1898 р.                    

Через 50 років вирішили відкрити гріб, де був похований чернець. Виявилось, що його тіло – нетлінне. Крім того, весь цей час з нього текла цілюща незвичайна рідина, що заповнила місце поховання. Відтоді чудодійність св. Шарбеля стала відома на весь світ.  

Додатково

Більше молитов до св. Шарбеля можна знайти за посиланням: http://bible-lessons.in.ua/molutva/sharbel.html, а дізнатись, які чудеса стались завдяки святителю, можна на сайті:  http://pavluk.at.ua/forum/9-16-1.

 

Джерело: www.buchacheparchy.org.ua