//

Єпископи Заходу про діалог

Питання християнського діалогу з послідовниками юдаїзму та ісламу було головною темою третього дня Координаційної зустрічі Конференції Єпископів для Церкви Святої Землі та Асамблеї Католицьких Єпископів на Святій Землі за участю єпископів з Європи, Сполучених Штатів і Канади.

 

 

Про проблеми діалогу з ісламом заявив латинський Патріарх Єрусалиму емературі архиєпископ Мішель Саббах, а про діалог з юдаїзмом - патріарший вікарій для івритомовних католиків, о. Давид Нойхауз SІ. Архиєпископ Саббах зазначив, що покликанням кожного християнина, що живе на Святій Землі, є вірна розбудова своєї батьківщини, а його присутність є посланням для мусульман, так само, як і для євреїв.

 

 

"Коли справа доходить до мучеництва, як це було в Іраку, або Олександрії, християнин віддає своє життя за свого вбивцю", - зазначив архиєпископ. Він також підкреслив, що на палестинських територіях відбувається ісламізації суспільства, явища, яке є відповіддю на ізраїльську політику. "Інтегристи вважають, що тільки іслам може покласти кінець актуальним проблемам і замішанню. Це не обмежує, проте, доброго співіснування християн та мусульман і прекрасних відносин з владою Палестинської Автономії." – сказав архиєпископ Саббах.

 

 

Натомість, патріарший вікарій для івритомовних католиків о. Давид Нойхауз SІ зазначив, що католицько-єврейський діалог на Святій Землі провадиться у перспективі християнської меншості, яка з усіх сил бореться, щоб знайти своє місце у державі, що визначає себе як юдейська. Він вимагає поваги до рівності громадян, поваги до християнства і взаємного пізнання. "Церква у Святій Землі бореться за виживання, за справедливість і мир, без яких ніколи не буде серйозного діалогу", - сказав єзуїт. Він підкреслив важливість голосу християн, що живуть у єврейській громаді, у глобальному діалозі обох релігій.

 

 

О. Давид Нойхауз зазначив, що на нього часто впливають політичні чинники, оскільки країни намагаються контролювати діалог, щоб перетворити його в обгрунтування свого вибору. "Реальний діалог вимагає розрізнити голос християн єврейського походження, які не бачать в ньому політичних, економічних чи військових інтересів. Вони можуть вільно говорити, і ця свобода дозволяє нам говорити правду, яка є важливою силою в діалозі як з юдеями, так і з мусульманами", - сказав духовний опікун івритомовних католиків.

 

За матеріалами wiara.pl