//

Єпископат Німеччини закликав до продовження політичного тиску на уряд України

Німецькі єпископи закликали до продовження політичного тиску на український уряд. На думку деяких єрархів, перед чемпіонатом Європи з футболу треба чітко вимагати, щоб місцевий уряд поважав права людини. Німецькі єпископи застерігають, однак, бойкот або навіть відкладення чемпіонату. Німецькі політики почали закликати до бойкоту української частини Євро-2012 і вимагати звільнення з в'язниці колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.

 

"Ніколи не є занадто пізно, коли йдеться про права людини", – сказав Архиєпископ Людвіг Шик. Голова Комісії із зовнішніх зв'язків в німецькому єпископаті заохочує до активного спротиву під час Євро-2012. Він висловив розуміння щодо політиків, які заохочуть бойкотувати футбольний чемпіонат. Архиєпископ Шик ствердив, що "також вболівальники під час матчу піднімуть плакати з написами: Кінець порушень прав людини в Україні".

 

До того ж колишній голова комісії у справах молоді єпископ Франц-Йозеф Боде вважає, що нинішня дискусія про права людини в Україні є потрібною. В ефірі єпархіального радіо Кельна він ствердив, що добрий початок дав президент Німеччини, який нещодавно скасував свій візит до цієї країни.

 

Німецькі єпископи застерігають перед тим, щоб скасувати право для України в організації чемпіонату. Архиєпископ Шик нагадав, що "при виборі цьогорічних організаторів, Україна була після перемін помаранчевої революції і рішення спільно організувати чемпіонат може стати позитивним сигналом для подальших перетворень". Перенесення чемпіонату тепер було б поразкою.

 

Проти такого сценарію висловився також національний душпастир спортсменів. О. Ханс-Герд Шютт ствердив, що нинішня ситуація є великою проблемою. "Спорт не може вирішити політичні проблеми. Багато країн мали би виключити зі змагань, якщо при організації спортивних заходів застосовували б політичні критерії. Тоді як, – сказав о. Шютт – спорт хоче поєднувати людей поза цими поділами".

 

За матеріалами: Radio Watykańskie