//

Єпископ з Греції про значення нових митрополій для УГКЦ та про українську громаду в Елладі

У середу, 30 листопада 2011 р., єпископ Димитріос Салахас, Екзарх для католиків візантійського обряду в Греції та відомий знавець східного канонічного права, в рамках візиту до України, зустрівся з студентами Василіянського Інституту філософсько-богословських студій ім. Митрополита Йосифа В. Рутського, що в Брюховичах біля Львова.

 

Ця конференція складалася із трьох основних тем. Оскільки нещодавно було утворено нову Львівську митрополію, до складу якої увійшли Львівська архиєпархія, Стрийська, Самбірсько-Дрогобицька та Сокальсько-Жовківська єпархії УГКЦ, перше питання стосувалося ролі митрополита та місця митрополії в Церкві. В наступному питанні владика розповів про екуменічний діалог між Католицькою та Православними Церквами. Наостанок, Преосвященний Салахас розповів про спільноту українців у Греції.

 

Владика Димитріос, зокрема, звернув особливу увагу на те, що УГКЦ, через утворення трьох нових митрополій у межах верховно-архиєпископської Церкви, де, крім цих новоутворених, існує ще одна в Україні й три поза її межами, стала дуже близько до здійснення наступного кроку – утворення та проголошення Патріархату. Щодо екуменічного діалогу, у якому владика бере безпосередню участь на найвищому рівні уже майже тридцять років, було наголошено на владі ієрархів на різних рівнях правління в Церкві. Дуже схвально ієрарх висловився про побут українців у Греції, запевняючи свою повну підтримку української громади, яка поручена його духовній опіці. На завершення брати-студенти та отці-викладачі мали змогу звернутись до владики із своїми запитаннями.

 

Для Радіо Ватикану, бр. Климент Грещак, ЧСВВ