//

Вперше зустріч родин мігрантів відбулася у Стрию

29-30 жовтня у м. Стрию (Львівська обл.), у Будинку духовної просвіти при парохії Всіх святих українського народу УГКЦ, яку очолює о. Іван Барабаш, вперше відбулася зустріч родин мігрантів.

 

Близько двохсот представників із Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської областей взяли участь у паломництві.


Організатори: Пасторально-місійний відділ УГКЦ, у співпраці з БФ «Карітас» Самбірсько-Дрогобицької єпархії, Референтурою у справах мігрантів та іммігрантів Стрийської єпархії та паломницькою спільнотою міста Стрия.

 

Учасники розважали над темою: «Заробітчани – духовне обличчя України». На роздуми наштовхувало запитання без відповіді, «чому, у часі перебування на заробітках у тій чи іншій країні, українці докладають максимальних зусиль для служіння Церкві, матеріально допомагають рідним парохіям в Україні. Після повернення, однак, – розгублюють свою духовну активність, швидко обмежують себе звичною традицією відбування церковних богослужінь, а то й цілковито поглинаються байдужістю до творення духовного життя»,  – констатує учасник паломництва, п. Ігор Лазоришин.

 

Відтак у храмі Всіх святих українського народу відбулася Архієрейська Літургія, на якій Владика Тарас Сеньків, Єпарх Стрийський, звернувся до учасників зустрічі з побажанням «наслідувати Христа». «Живемо для Бога, тож нехай ваш кожен крок буде благословенням Господнім, тим голосом, яким Господь кличе і кликатиме інших», – побажав єпископ.

 

Пастирські слова привітань з Румунії надіслав виконавчий секретар ПМВ УГКЦ, о. Василь Поточняк:  «Скористайтеся, щоб почути Бога і скласти подячні молитви Богородиці. Спішіть до Неї щомиті. Мати Божа чекає і любить нас».

 

Нічна піша проща у село Гніздичів Жидачівського району, розпочалася від Катедрального собору Успіння Матері Божої. Духовними провідниками паломництва були: о. Ігор Козанкевич та о. Василь Гушуватий.

 

Опівночі, у новозбудованому храмі села Стриганців, паломники разом із місцевими парохіянами розважали над темою: «Як навернути свого ближнього до Бога?». О. Ігор Козанкевич, звертаючись до прочан, закликав кожного християнина починати свою дорогу із самонавернення, «бо тільки Бог у своєму промислі діє на людину і через людину здатен навертати своїх дітей, кожного з нас», – говорить священик.

 

У храмі Святого Герарда монастиря отців-редемптористів у Гнідичеві відбулась Свята Літургія та Молебень до чудотворного образу Матері Божої Кохавинської.

 

Наступна зустріч мігрантів та їхніх родин відбудеться у м. Києві 30.12.2011 - 01.01.2012 р. Б.

 

Повідомила Іванна Рижан