//

Віра в Божу любов, як підтримка в хвилини випробування

У неділю, 5 лютого 2012 р., перед проказуванням молитви «Ангел Господній», Папа Бенедикт XVI виголосив повчання, присвячене темі хвороби та зцілення, яке приносить Христос. Святіший Отець коментував євангельський уривок, прочитаний цього дня у храмах латинського обряду, і який розповідає про Ісуса, який зцілив тещу святого Петра, та всіх недужих і біснуватих Капернауму, яких до Нього приносили. «Усі чотири євангелисти однозгідно засвідчують, що звільнення від кожного роду недуги чи рани становить, поряд із проповідуванням, головну діяльність Ісуса під час Його прилюдного життя», – зауважив Бенедикт XVI, додаючи: «У дійсності, хвороби є знаком діяльності зла у світі та в людині, в той час, як зцілення показують, що наблизилося Боже Царство. Ісус Христос прийшов на те, щоб у корені знищити зло, а зцілення є передсмаком Його перемоги, здобутої через смерть і воскресіння».

 

Папа пригадав, як одного дня, про що розповідає святий євангелист Марко, Ісус сказав: «Не здорові потребують лікаря, але хворі». Він говорив про грішників, яких Він прийшов кликати до спасіння. Хвороба, вів далі Святіший Отець, є типово людським станом, в якому «сильно досвідчуємо, що ми не є самодостатнім, що потребуємо ближніх». Тож бачимо певного роду парадокс: недуга може стати цілющим моментом, в якому можемо досвідчити уважність з боку ближніх та дарувати свою увагу іншим людям. Але, все-таки, вона завжди «є випробуванням, яке може бути довгим і важким».

 

Коли зцілення не приходить, а страждання стають тривалими, людське життя стає тягарем, людина почувається ізольованою, пригніченою. «Як ми повинні реагувати на такий напад зла?» – запитував Бенедикт XVI, відповідаючи: «Очевидно, що належним лікуванням, адже медицина протягом цих десятиліть зробила велетенські кроки, але Боже слово навчає нас, що є вирішальне та основне наславлення, з яким слід переносити хворобу – наставлення віри в Бога, в Його доброту». Під час кожного чуда, звершеного Христом, чуємо: «Віра твоя тебе спасла». Навіть перед обличчям смерті віра може вчинити можливим те, що по-людськи виглядає неможливим. «Але віра в що? В Божу любов, – вів далі Папа. – Ось правдива відповідь, яка радикально перемагає зло. Як Ісус протистояв Лукавому силою любові, що походить від Отця, так також і ми можемо протистояти та перемагати випробування, спричинені недугою, тримаючи наше серце зануреним в Божій любові». Святіший Отець зауважив, що ми знаємо багато людей, які мужньо переносили жахливі страждання саме завдяки тому, що Бог дарував їм глибокий спокій. Однак, під час недуги всі ми потребуємо також і людського тепла.

 

Наприкінці Папа пригадав, що наступної суботи, 11 лютого, в день літургічного спомину Люрдської Богородиці, відзначатиметься Всесвітній день хворого. «Чинімо і ми, як люди Ісусових часів: духовно приносімо до Нього всіх недужих, з вірою у те, що Він бажає і може їх зцілити. Та просімо заступництва Пресвятої Богородиці, особливо в ситуаціях більших страждань та немочі», – заохотив вірних Бенедикт XVI.

 

Джерело: Радіо Ватикан