//

Відмовитися від образу Бога, який виконує бажання, – брат Алоїз до молоді в Берліні

Довіритися діянню Святого Духа і відмовитися від несправжнього образу Бога закликав молодь у Берліні настоятель спільноти Тезе брат Алоїз. У четвер, 29 грудня, настоятель екуменічної спільноти говорив до молодих європейців, які зібралися у залах берлінського виставкового центру Messegelände.

 

«Довіра до Бога пов’язана з великою внутрішньою боротьбою, вона не з’являється сама по собі, - сказав брат Алоїз, - Чи не прийшов час поставити питання: що означає вірити в Бога?»

 

Настоятель спільноти Тезе закликав молодь не покладатися лише на почуття, а довіритися Господу. Потрібно відректися від придуманого образу Бога, який миттєво виконує усі наші бажання, а також відкласти свої турботи на бік та присвятити час молитві. «Це може бути важко, особливо тоді, коли доводиться зустрітися з абсурдом страждання», - сказав брат Алоїз. Настоятель екуменічної спільноти запевнив, що молитва ніколи не буває даремною: «Під час молитви ми, можливо, не відчуваємо миттєвого ефекту. Але Бог дає нам Святого Духа і Боже життя у нас може проростати, зростати та надихати наші думки і дії».

 

Бог також потребує нашої любові, - наголосив брат Алоїз і закликав висловлювати свою любов до Бога не через почуття чи незвичайні думки. Достатньо у тиші сказати: «Ти знаєш, що я Тебе люблю, що хочу жити у Твоїй присутності та довіритися Тобі».

 

Довіра до Бога відображається також і на міжлюдських відносинах: «У наших стосунках з людьми ми щораз більше керуємося любов’ю, якою Бог нас обдаровує, а не страхом чи захисними механізмами.»

 

«Солідарність не може затриматися на нашому порозі», - сказав брат Алоїз і пригадав, що учасники «паломництва довіри» уже 15 років допомагають мешканцям Північної Кореї. Настоятель спільноти Тезе подякував усім, хто привіз на зустріч ліки і медичні матеріали першої необхідності, які в рамках проекту гуманітарної допомоги будуть направлені у лікарні та диспансери сільських регіонів Північної Кореї.

 

Нагадаємо, у Берліні триває 34 Європейська Зустріч Молоді, організована спільнотою Тезе. На неї приїхало близько 30 тисяч молодих християн з Європи та інших континентів. З України прибуло 2 тисячі учасників. Дехто подолав багато перешкод, аби взяти участь у цій зустрічі.

 

Юлія Завадська
Джерело: CREDO