//

Відбувся Круглий стіл під назвою «Моделі примирення та відношення до минулого»

В рамках Всеукраїнської Акції «Дня пам᾽яті» 7 травня 2012 року у Інформаційному Агенстві УНІАН відбувся Круглий стіл під назвою «Моделі примирення та відношення до минулого». Ініціатором та організатором заходу була Комісія УГКЦ Справедливість і Мир, спільно із Всеукраїнською громадською організацією «Спілка офіцерів України», Комісією УГКЦ у справах християнської єдності та Департаментом Патріаршої Курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України.


Метою Круглого столу було намагання витворення філософії примирення та відродження єдиної української самосвідомості щодо участі воїнів УПА та воїнів української радянської армії в Другій світовій війні. Учасниками обговорення та дискусії були як впливові фахівці вибраної тематики, так і безпосередні представники-репрезентанти подій Другої Світової війни. Після взаємного обміну думками, учасники Круглого столу відповідали на різного роду запитання з боку журналістів.


Підсумком Круглого столу стало спільне публічне Звернення учасників Круглого столу до громадськості.

 


ЗВЕРНЕННЯ
УЧАСНИКІВ КРУГЛОГО СТОЛУ
«МОДЕЛІ ПРИМИРЕННЯ ТА ВІДНОШЕННЯ ДО МИНУЛОГО»

7.05.2012 року     м. Київ

Ми учасники Круглого столу «Моделі примирення та відношення до минулого», громадяни України різних поколінь, продовжуємо пошук спільних шляхів для об’єднання всіх ветеранів, які боролись за Незалежність України у різних військових формуваннях задля консолідації примирення українського народу, виховання молоді на засадах патріотизму.

 

Україна довгий час перебувала у складі інших країн, що дозволяло керівникам цих країн використовувати українців у братовбивчих воєнних конфліктах. ІІ світова війна принесла горе та страждання українському народові. Перемога дісталась кров’ю та потом   мільйонів українців на передовій та в тилу.

 

Боротьба свідомих українців, громадян інших національностей, велась в ім’я волі та незалежності України.
Честь і хвала живим ветеранам війни. Вічна пам'ять тим хто не повернувся з бою!

 

Україна примирилася з країнами, які воювали під час ІІ Світової війни, а в середині України, на жаль не має порозуміння. Нелегко прощати, спостерігаючи наслідки війни і конфліктів, оскільки насилля, особливо, коли воно сягає безодні нелюдськості і страждання, залишає після себе важкий тягар болю. Такий біль можна полегшити лише завдяки глибоким, чесним і мужнім роздумам, до яких приєднуються всі сторони і які дозволяють зустріти існуючі труднощі у дусі, очищеному покаянням. Тягар минулого неможливо забути, але його можна прийняти лише тоді, коли є взаємне прощення. Це тривалий і складний процес, але можливий.

 

За 20 років Незалежності виросло покоління, українських громадян.  Саме заради їхнього мирного майбутнього – майбутнього наших дітей, онуків ми звертаємося до Президента України, органів влади, місцевого самоврядування, лідерів політичних партій, громадських організацій щодо початку мирного діалогу в суспільстві стосовно болючого питання – примирення українців, які воювали по різні сторони, не маючи власної держави, а також визнати на державному рівні воїнів УПА воюючою стороною у ІІ Світовій віні.

 


Ветеран Великої Вітчизняної війни полковник у відставці Г. ЧЕПКИЙ

Голова Рівненської обласної організації УПА - В. КИРИЛЮК

Доктор історичних наук, професор Київського   Національного Університету ім. Т. Г. Шевченка,    В. СЕРГІЙЧУК

Правознавець-міжнародник, Надзвичайний  і  Повноважений Посол України, доктор юридичних  наук, професор В. ВАСИЛЕНКО

Голова Спілки офіцерів України народний депутат України ІІ скликання, полковник запасу  В. БІЛОУС

Голова Комісії УГКЦ «Справедливість і Мир»   М. МЕЛЬНИК


Cекретаріат Комісії УГКЦ Справедливість і Мир