//

Ватикан відвідала делегація з Казахстану

З нагоди 10-річчя Першого Міжрелігійного Конгресу в Астані Ватикан відвідала офіційна делегація з Казахстану, яка зустрілася з Святішим Отцем Бенедиктом ХVI в рамках загальної аудієнції 6 лютого 2013 року. Після обіду відбулася зустріч в Папській Раді в справах міжрелігійного діалогу, а ввечері – офіційна вечеря, організована Посольствам Казахстану при Святому Престолі.

 

Дипломатичні стосунки між Казахстаном, де католики становлять лише приблизно 2% населення, та Святим Престолом встановлено в жовтні 1992 року. У вересні 2001 року цю країну відвідав блаженний Папа Іван Павло ІІ, а через два роки, з ініціативи Президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва, в столиці Астані відбувся Перший Міжрелігійний Конгрес, покликаний сприяти розвиткові діалогу та пошани до релігійної свободи. В цій та наступних таких зустрічах, які відбуваються раз на три роки, брала участь ватиканська делегація.

 

Тема першого міжрелігійного конгресу була «Діалог віровизнань», а ватиканську делегацію очолював кардинал Юзеф Томко, вислужений Префект Конгрегації Євангелізації народів. У вересні 2006 року відбулася друга така зустріч, під час якої делегацію Апостольської Столиці очолював кардинал Роже Етчеґерай, вислужений Президент Папської Ради «Справедливість і мир». Третій Конгрес провідників всесвітніх та традиційних релігії в Астані відбувся 2009 року на тему «Роль релігійних провідників у будуванні толерантності, пошани і співпраці», а ватиканську делегацію очолював кардинал Жан-Луї Торан, Президент Папської Ради міжрелігійного діалогу. «Мир та гармонія, як вибір людства», – такою була тема Четвертого Міжрелігійного конгресу в Астані у 2012 році, на якому Апостольську столицю представляв кардинал Джованні Лайоло, вислужений Президент Губернаторства Держави-Міста Ватикану. Під час цієї зустрічі вирішено створити Раду релігійних провідників. Католицьку Церкву в ній представляє кардинал Жан-Луї Торан.

 

Джерело: Радіо Ватикан