//

Ватикан прийняв єпископські свячення в Китаї

Апостольська Столиця прийняла єпископські свячення, що відбулися 30 листопада у Китаї за папською згодою. Однак офіційні представники Ватикану висловлюють тривогу у зв’язку із участю в церемонії прелата, який не є у сопричасті з Римом.


У коментарі речника Ватикану, о. Федеріко Ломбарді, який подає Ватиканське радіо, він зазначає, що Апостольська Столиця приймає свячення о. Пітера Ло Ксуегана на коад'ютора в єпархії Ібінь (провінція Сичуань). У єпархії Ібінь служить два єпископи та сім священиків, а кількість вірних становить приблизно 30 тисяч. 47-річний єпископ Ло є третім єпископом, висвяченим за згодою Папи. А в червні і липні цього року відбулись дві хіротонії без папського мандату.


Отець Ломбарді зазначає: «Після нещодавніх єпископських свячень без папського мандату, сам факт того, що ми маємо нового єпископа у сопричасті з Папою і всіма єпископами Католицької Церкви, є позитивним. Це розуміють не лише китайські єпископи та вірні, але і вся вселенська Церква.»


Нагадаємо, що у вчорашній церемонії брав участь єпископ Пол Лей Шиїн, котрий отримав свячення без папської згоди, і тому є екскомунікованим. У заяві напередодні  речник Ватикану зазначав, що його участь в церемонії «викликає незгоду та непорозуміння серед вірних, особливо якщо він уділяє свячення та відправляє Євхаристію».


«За звичайних умов, присутність єпископа Лей Шиїна мала би бути повністю виключеною, і несла б за собою канонічні наслідки для інших єпископів, що брали участь в церемонії. Однак у цій ситуації цілком ймовірно, що вони не могли уникнути її» – зазначає речник Ватикану. «У кожному випадку, Апостольська Столиця зможе краще оцінити це питання після того, як отримає більш поширену і поглибленішу інформацію» - підсумовує о. Федеріко Ломбарді.