//

В ООН згадували про Івана Павла II

Апостольське послання Івана Павла II, а особливо його діяльність на користь людської гідності і прав людини, стало темою четвергової зустрічі в нью-йоркській штаб-квартирі Організації Об'єднаних Націй.


Близько 400 осіб, запрошених Дипломатичним Представництвом Апостольської Столиці при ООН і Постійне Представництво Республіки Польща при цій організації заповнили ECOSOC Chamber, щоб вислухати виступи, в яких було проаналізовано місію папи-поляка, а також особисті спогади про Івана Павла II.


Ними ділилися американський католицький письменник Джордж Вайґель, керівник кафедри юдаїстики при Університеті Торонто, рабин Девід Новак, а також професор навчань християнської думки Університету Маꥳлл в Монреалі Дуглас Фарроу.


Вітаючи гостей, постійний представник Республіки Польща при ООН Вітольд Собкув згадав про паломництва папи римського до батьківщини, а також його відомий заклик "не бійтеся", яке надихнуло поляків до мирних змін. Постійний спостерігач Апостольської Столиці при ООН архиєпископ Френсіс Чуллікатт назвав Івана Павла II гігантом наших часів.


Учасники зустрічі зосередилися на різних аспектах життя і навчання Івана Павла II. Розповідали як про його релігійне служіння, філософську думку, так і пов'язане з Богом розуміння культури.


Вайґель, котрий є також автором популярної біографії Івана Павла II "Свідок надії", підкреслив, що беатифікований 1 травня папа присвятив життя захисту людської гідності.


"Відповіддю папи на страх, який затемнював існування людини в кінці XX століття, є спільне зусилля з метою побудови цивілізації любові та універсальних цінностей, опертих на мир, солідарність, справедливість і свободу" - зазначив він.


Пан Вайґель переконував, що Іван Павло II розпалив революцію свідомості. Як приклад він навів вплив дев'яти днів папського паломництва до Польщі на преображення поневоленої і не знаючої раніше свого дійсного потенціалу країни.


Рабин Новак, який написав книжку "In Defense of Religious Liberty" (На захист релігійної свободи), зосередився в своєму виступі на відносинах папи римського з євреями. Він говорив про досвід Кароля Войтили у період II світової війни, яка була геноцидом євреїв нацистами, а пізніше про загрози під час комунізму, що також вплинуло на його ставлення до проблеми людської гідності. Він також звернув увагу на важливість історичного візиту Івана Павла до римської синагоги та визнання Ватиканом Ізраїлю.


"Іван Павло II був цього вечора не тільки в нашій пам'яті. Його життя і праця на цьому світі, особливо на користь людської гідності, весь час залишається для нас джерелом натхнення" - запевнив п. Новак.


Дуглас Фарроу визнав, що не заслужив честі особистої зустрічі з папою Іваном Павлом ІІ, але детально ознайомився з його навчанням. Канадець, який є автором книжки "Ascension Theology" (Богослів’я Вознесіння), звернувся перш за все до проблематики подружжя і сім'ї.


"Сьогодні ми мусимо перш за все уважно слухати застереження папи щодо плутання культури прав з культурою гідності. Права - це не все. Права мусять опиратися на гідності" - повторював пан Фарроу вказівки Івана Павла II. Сучасні методи атаки на інституції подружжя і сім'ї він визначив як атаки на істоту людської гідності.


На зустрічі були присутні дипломати, представники духовенства, бізнесу, а також науковці.


"Я вважаю, що беатифікація папи Івана Павла ІІ відбулася в сам час. Моя любов до цієї людини за його любов до людства є чимось, чого я не можу висловити; я це відчуваю" - розповіла присутня на зустрічі в ООН д-р Марлін Кліверт із нью-йоркського Університету Колумбія.


За матеріалами wiara.pl