//

В Києві пом'янули жертв Куренівської катастрофи 1961 року

У Києві пройшло кілька траурних заходів, присвячених "куренівській трагедії", повідомляє «Релігія в Україні».
 
 
Як відомо, 13 березня 1961 року, приблизно о 9.20, з ярів Бабиного Яру, куди протягом 11 років зливали пульпу Петровські цегляні заводи. Прорвавши греблю, на Подільський район хлинув потік рідкої глини. Було повністю знищено трамвайне депо ім. Красіна і прилеглі до нього будинки. За опублікованими тоді офіційним даними, загинули 150 осіб, однак згідно з іншими відомостями, катастрофа забрала життя понад півтори тисячі людей. У травні 1961 року виробництво цегли на Петровських заводах було припинено. Висновки про причини трагедії були засекречені до 1990-х років.
 
Перша траурна акція відбулася біля депо ім. Красіна на вулиці Фрунзе. Опівдні біля входу в депо почали збиратися очевидці подій і родичі загиблих. Через деякий час до них приєдналися віце-прем'єр Віктор Тихонов та голова Київської міської держадміністрації Олександр Попов. Священики Української Православної Церкви (Московського Патріархату) відслужили молебень за загиблими
Ще одна акція пройшла у Бабиному Яру біля пам'ятного хреста жертвам, розстріляним там в 1941-1943 роках. Священики Української Православної Церкви Київського Патріархату (УПЦ КП) та Української Греко-Католицької Церкви також відслужили панахиду, після чого звернулися до присутніх. "Минуле століття принесло Україні багато жертв. Це і розстріляні тут, і жертви 'куренівських подій'. І об'єднує їх одне – влада намагалася «замовчати»обидві трагедії", – сказав єрей УПЦ КП Павло Мельник.
 
12 березня в своєму зверненні, присвяченому 50-річчю "куренівської трагедії" Президент Віктор Янукович підкреслив, що цей день вперше відзначається на державному рівні.
 
"Головною причиною трагедії стало нехтування тодішньої влади безпекою громадян. Куренівська катастрофа повинна стати уроком насамперед для тих, хто наділений владою. Ми зобов'язані постійно пам'ятати, що у вирішенні завдань державного будівництва на першому місці завжди повинна бути людина. Сьогодні я висловлюю співчуття усім, хто втратив своїх рідних і близьких у «чорний» понеділок 13 березня 1961", – сказав Президент.
 
Тим часом у Києві досі є бульвар Олексія Давидова, який у 1961 році був головою міськвиконкому столиці і несе відповідальність за цю страшну трагедію, повідомили виступаючі на жалобних заходах.
 
 
Джерело РІСУ