//

В архівах Ватикану знайшли "справжню історію" волхвів

Старовинний документ пролив нове світло на історію Різдва Христового і трьох волхвів, які принесли дари Немовляті Ісусові. Текст тільки переклали з мертвої сирійської мови [сирійської, або сирської мови – діалект арамейської. – Прим. ред.]. Він називається "Одкровення волхвів" і є розповіддю про їхні подорожі та написаний від першої особи, пояснює журналіст Саймон де Брюсселез.

 

Рукопис дешифрував Брент Ландо, професор релігієзнавства Оклахомського університету. Зроблена у VIII столітті копія з історії, вперше записана в III столітті, йдеться у статті.

 

"Одкровення волхвів" значно відрізняється від інших варіантів цієї біблійної історії. Згідно з документом, волхви прийшли не з Персії, а з країни Шир, що ототожнюється з давнім Китаєм. "Повідомляють, що вони були нащадками Сифа, третього сина Адама, і належали до секти, яка молилася безмовно", – йдеться в статті.

 

У традиційній легенді волхвів троє, в "Одкровенні" сказано, що їх були "десятки". Матей не згадує, скільки було волхвів.

 

"Рукопис понад 250 років зберігається у Ватиканській бібліотеці, але про його походження більше нічого невідомо", – пише автор. Сирійською мовою говорили ранні християни на території, де сьогодні розташовані Сирія, Ірак та Іран.

 

Ландо сумнівається, що "Одкровення" справді написав один із волхвів, але вважає, що безіменні автори самі ототожнювалися з цими містиками і їхньою сектою. "У тексті детально описані їхні молитви та обряди", – пояснює автор.

 

В "Одкровенні" сказано, що Сиф передав нащадкам пророцтво: зірка сповістить про народження Бога в людському вигляді. Зірка засіяла через тисячоліття і, згідно з переказом Ландо, "перетворилася на маленьку променисту людину – Христа в передсущій, небесній формі". У тексті говориться, що Ісус Христос і Вифлеємська зірка – одне й те ж, а також, що Христос може перетворитися в усе, що завгодно.

 

"Зірка привела їх до Вифлеєму й у печеру, де стала немовлям, яке звеліло їм повернутися і стати проповідниками Євангелія", – розповів Ландо. Його книжку (The Revelation of the Magi by Brent Landau) видасть видавництво HarperOne.

 

За матеріалами: inopressa.ru