//

УПЦ МП продовжує з нападками на УГКЦ

"Труднощі, які виникли у відносинах між православними і греко-католиками в Україні на початку 1990-х років, дійсно багато в чому вже подолані, але слід визнати, що сьогодні виникають нові виклики", - заявив кореспонденту "Інтерфакс-Релігія" у середу секретар синодального Відділу зовнішніх церковних зв'язків з міжхристиянських відносин протоієрей Димитрій Сизоненко.

 

Крім того предстоятель Української православної церкви "не без підстав стурбований спробами Греко-католицької Церкви створювати і розвивати свої структури в регіонах з переважаючим православним населенням". Співрозмовник агентства зауважив, що на словах офіційні представники УГКЦ заявляють про своє прагнення до досягнення єдності серед православних на Україні , "але на практиці здійснюють дії, спрямовані на досягнення протилежного результату".

 

В якості прикладу священик навів нещодавню заяву Глави УГКЦ Святослава Шевчука про визнання дійсності Хрещення, здійсненого в храмах не визнаного у православному світі Київського патріархату.

 

На перший погляд, сказав отець Димитрій, ця заява не містить в собі нічого нового, оскільки з часів блаженного Августина Римська Церква, виходячи з вчення про неповторність Таїнства Хрещення, визнає всяке Хрещення, здійснене з дотриманням певних умов.

 

"Однак, у контексті сучасної української ситуації, така заява звучить лише як свідчення зацікавленості у зміцненні позицій розкольників", - додав представник Московського патріархату.