//

Упокоївся в Бозі Владика Славомир Мікловш, єпископ-емерит Крижівської єпархії у Хорватії

21 липня 2011 року в сербському місті Новому Саді, о 12-й годині місцевого часу, упокоївся в Бозі Владика Славомир Мікловш, єпископ-емерит Крижівської епархії у Хорватії. Він очолював Крижівську (історична назва Крижевацьку) єпархію візантійського обряду від 1983 до 2009 року. Похорон відбудеться у суботу, 23 липня 2011 року, в крипті катедрального собору Апостольського екзархату Сербії і Чорногорії в місті Руському Крстурі, де поховані Владики Діонізій Няраді та Гавриїл Букатко, безпосередні попередники Владики Славомира Мікловша.

 

Покійний Владика Славомир народився 1934 року в Дюрдьові (тепер автономний край Воєводина у Сербії), закінчив богословські студії у Загребі (Хорватія) і 1964 року прийняв священицьке рукоположення. 1983 року Папа Іван Павло ІІ призначив його єпископом Крижівської єпархії візантійського обряду. Єпархія в Крижівцях (тепер це тільки історичний центр) була заснована 1777 року і до неї входили греко-католики не тільки Хорватії, але й усієї колишньої Югославії. Осередок єпархії розташований в Загребі і до неї тепер належать греко-католики русини, українці, хорвати, румуни та угорці.

 

У травні 2009 року Папа Бенедикт XVI прийняв зречення з уряду владики Славомира, а його наступником став Владика Микола Кекіш.

 

Як добрий пастир, Владика Славомир Мікловш щиро дбав не тiльки про своє духовне стадо, але й надавав духовну допомогу вірним сусідніх соціалістичних країн, зокрема уділяючи священичі свячення семінаристам.

 

Джерело: Радіо Ватикан