//

УКУ став учасником міжнародного консорціуму із забезпечення якості вищої освіти

Український католицький університет представлятиме західний регіон та приватний сектор вищої освіти України в міжнародному проекті для забезпечення якості вищої освіти, який діє у межах європейської програми Темпус з модернізації вищої освіти у країнах-партнерах Європейського Союзу.

 

«УКУ буде виконувати роль лідера в заходах, котрі спрямовані на посилення участі студентів у процесах забезпечення якості освіти, – розповідає перший проректор УКУ Тарас Добко. – Співпрацівники УКУ будуть вивчати європейський досвід з урахування пропозицій студентів щодо покращення якості освітніх послуг в європейських університетах – членах консорціуму».

 

Також Український католицький університет проводитиме тренінги для українських студентів: «Студенти повинні усвідомити власну відповідальність, як незалежні та безпосередні учасники процесу освіти та оцінки її якості. Це буде сприяти неупередженості студентських оцінок в майбутньому», – наголошує Тарас Добко.

 

Таким чином, УКУ в проекті Темпус буде працювати зі студентами. Такий вибір учасники консорціуму зробили невипадково – Університет має досвід з координації багатьох національних та міжнародних студентських заходів.

 

Зазначимо, що загальною метою проекту є підтримка реформування українських ВНЗ завдяки впровадженню загальної, інноваційної, політично нейтральної програмної Екосистеми. Вона дозволяє оцінювати якість ВНЗ за єдиним базовим підходом, а також використовувати мультиконтекстний підхід, який дозволить кожному вищому навчальному закладу розробляти власні стратегії із забезпечення якості, проводити оцінювання якості освіти та ранжування ВНЗ. Таке середовище гарантує взаємне порозуміння і довіру між різними учасниками національних та міжнародних систем забезпечення якості. В результаті проекту, українська вища освіта має отримати формальну, уніфіковану систему забезпечення якості освіти.

 

До консорціуму проекту входять: Університет м. Ювяскюля (Фінляндія), Інститут інформаційних технологій (Франція), Технічний університет м. Кошице (Словаччина), Харківський національний університет радіоелектроніки, Чернівецький  національний університет ім. Ю. Федьковича, Український католицький університет, Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, Міністерство освіти і науки України, ДАК, Академія Педагогічних наук України, Міністерство культури і туризму України, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти, Українська асоціація студентського самоврядування, Парламентський комітет з питань освіти та науки.

 

Джерело: Прес-служба УКУ