//

Українсько-польський концерт колядок у Львові

У Львівському Палаці мистецтв 29 січня 2011 року відбувся вечір українських і польських коляд з участю Львівської капели бандуристів «Карпати» Українського товариства сліпих та фольклорної капели «Древутня» з польського міста Любліна. Переважна більшість виконавців, як капели бандуристів «Карпати», так і фольклорного гурту «Древутня» – це незрячі та особи з недостатнім зором.

 

 

Капела бандуристів «Карпати» Українського товариства сліпих була заснована у Львові 1953 року. До 1990 року мала статус самодіяльного колективу, а потім – як професійний колектив. Капела «Карпати» працює над відродженням української національної музичної культури, збережанням та популяризацією кобзарського мистецтва.

 

Фольклорна капела «Древутня» з міста Любліна існує від 1998 року та виконує давні лемківські, українські, польські пісні, а також колядки, у супроводі різноманітних народних інструментів.

 

Співорганізатором заходу у Львові були Львівський Палац мистецтв, Центр культури в Перемишлі та Генеральне консульство Польщі у Львові. На концерті були, зокрема, присутні єпископ-помічник Львівської Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви владика Венедикт Алексійчук, СУ, та Генеральний вікарій Львівської Архидієцезії Римсько-Католицької Церкви в України отець-прелат Юзеф Павлічек.

 

 

 

За матеріалами: Радіо Ватикан
rkc.lviv.ua