//

Українські мігранти здійснили спільну прощу до Люрду

З 29 по 30 вересня українські мігранти Італії, Іспанії та Португалії здійснили спільне паломництво до всесвітньовідомого місця об’явлення Пресвятої Богородиці м. Люрд, що на півдні Франції. Цьогорічна проща, до якої вперше приєдналися українські паломники з Португалії, проходила під гаслом «Збереження віри та ідентичності української міграції в Європі». Очолив паломництво Апостольський візитатор владика Діонісій (Ляхович).

 

Особливим гостем прощі був нововисвячений екзарх для українців Франції та країн Бенелюксу владика Борис (Гудзяк), який у суботу вранці спільно з владикою Діонісієм Ляховичем та священиками-капеланами відслужив для прочан Архієрейську літургію. Проповідуючи до українських мігрантів, владика Борис сказав: «Декілька десятиліть тому ніхто з нас майже не чув про це чудотворне місце, а наша Церква ще була переслідуваною, однак сьогодні ми втішаємося нашою свободою. Тому українці греко-католики не можуть бути невіруючими, бо на наших очах Бог засоромив розумних і сильних світу цього, щоб ми благовістили і свідчили про великого Бога по цілому світу».

 

Цього ж дня ввечері паломники молилися Молебень до Богородиці на подвір’ї українського храму, збудованого 30 років тому зусиллями української еміграції. Очолив моління владика Борис Гудзяк, який у своїй проповіді закликав українців зберігати свою національну та релігійну ідентичність незалежно від місця перебування та обставин. Як приклад, архієрей вказав на постать Патріарха Йосифа Сліпого, який після сибірського заслання приїхав до Риму і почав згуртовувати українців «у розсіянні сущих». Владика Борис, зокрема, закликав українських мігрантів взяти участь у паломництві до собору святої Софії в Римі, яке відбудеться у жовтні цього року з нагоди благословення   відновленої української святині у Вічному місті.

 

Цього ж вечора українські прочани молилися вервицю у спільному поході із свічками по чудотворному місці. На наступний день вранці відбулась Архієрейська літургія в гроті об’явлення Пресвятої Богородиці, а після обіду – Акафіст в храмі св. Бернадетти та кінцева наука владики Діонісія Ляховича. «Лише “так” Пресвятої Богордиці уможливило діло спасіння людини. ЇЇ покора та постійна готовність виконувати Божу волю мають бути для нас прикладом нашого духовного життя», - зазначив Апостольський візитатор.

 

«Проведення спільної прощі українських мігрантів Італії та Іспанії вже стало традицією духовного життя наших вірних поза межами батьківщини. Цього року ми запросили до участі в паломництві також українських мігрантів Португалії. Сподіваємося, що таким чином українські мігранти цих трьох країн відчуватимуть себе вірними однієї Церкви, зберігаючи та плекаючи свою церковну традицію навіть на чужині», - розповів організатор прощі о. Марко Семеген, Пасторальний координатор для українців в Італії.

 

Додамо, що цього року у паломництві взяли участь близько півтори тисячі українських мігрантів з Італії, Іспанії та Португалії, а участь владики Бориса Гудзяка у богослужіннях стала першим його служінням у Франції як екзарха цієї країни.

 

Прес-служба УГКЦ в Італії