//

У Вюртембергу відроджено Українську суботню школу

Ще в кінці сорокових років минулого століття у Штутгарті почала свою роботу Українська школа. Потім у вісімдесятих роках отець Петро Миронюк активізував та оживив парафіяльне життя, зокрема успішно провадилася Суботня церковна школа. А у вересні цього року Українська школа у Вюртембергу отримала своє третє народження. Професор Ольга Гаращук, що викладає в Університеті Ебергарда Карла у Тюбінгені, організувала приміщення для навчання дітей. Педагог Галина Бурт узялася за викладання української мови, а отець-мітрат Роман Врущак, що є настоятелем Персональної парафії Святого Василія Великого, став учителем Закону Божого.

 

 

Школярам нелегко після навчального тижня в німецькій школі відвідувати ще й суботню, готувати домашні завдання, вчити вірші і пісні. Але навчання у Суботній школі відбувається в ігровій формі, учителями створюються належні умови для зацікавленого сприйняття науки. Головною метою школи є навчити дітей рідної мови, дати навички письма та читання українською, ознайомити з історією та культурою нашого народу. Значне місце у програмі занять надається і духовній освіті.

 

 

Першими учнями Української школи стали Уляна та Софія Ковальчук, Роман та Софія Вінтоняк, Ліза Гьотц, Софія Форкавець, Іванка Бурт, Данко Рікер, Саша Гайб та інші діти зі Штутгарту, Тюбінгену та інших місцевостей Вюртембергу.

Заняття відбуваються майже кожної суботи. Нещодавно учитель малювання Анна Арламова розпочала заняття і з малярства.

 

 

«Наші діти завжди, де б вони не були, мають залишатись українцями та пишатись соєю нацією, гідно її представляти. Далеко від України вони мають стати гордістю батьків і громади. Це для них і відроджено Українську суботню школу у Вюртембергу. В добру путь до знань, дорогі діти!», – зазначають організатори навчання.

 

 

А у Зіндельфільдені до кінця осені відбувалися тренування аматорської футбольної команди. До футбольних ігор долучилися отці Роман Врущак та Юрій Буйняк, їх сини Остап Врущак та Юрій Буйняк, аматори спорту Юрій Вегера, Ярослав Вінтоняк, Максим Бордієнко, Роман Форкавець, Богдан Наконечний, Ігор Стефанюк, Олексій Карп’як, Юрій Киреєв та інші вірні та друзі Української громади. Футбольні матчі та тренування на стадіоні Sindelfingen-Ost на зимовий період поки що тимчасово припинені, але українські футболісти чекають весни, щоб розпочати новий сезон.


Дмитро Мірецький, Штутгарт – Тюбінген, Німеччина
Світлина автора

На фото: молодша група Української суботньої школи в Тюбінгені. Учителі Галина Бурт, отець Роман Врущак та Анна Арламова

Джерело: офіційний сайт УГКЦ