//

У всіх храмах УГКЦ поминатимуть жертв Волинської трагедії

«Для належного вшанування жертв трагічних подій українсько-польського протистояння на Волині 1943 року та для запобігання в майбутньому подібним звірствам, які не сумісні з ім’ям християнина, провести в неділю, 14 липня 2013 року Божого, у рамках Всеукраїнської прощі до Зарваниці та в усіх храмах Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ поминальне богослужіння за упокій душ всіх поляків і українців, невинно убієнних під час цієї трагедії», - йдеться у Постановах 60-ї сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, що проходила 15-16 травня 2013 року у Зарваниці.

 

Пригадуємо, що вже раніше, напередодні Великого посту, Синод Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви звернувся до вірних та всіх людей доброї волі з приводу 70-х роковин Волинської трагедії і висловив свою стурбованість тим, що «політично зумовлене маніпулювання обставинами цієї трагедії і затята непримиренність людських сердець поодиноких осіб або груп можуть лише роздмухати пригаслий вогонь міжнаціональної ворожнечі».

 

Крім того, Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, у коментарі для Департаменту інформації з приводу 70-річчя Волинської трагедії зокрема відзначив: «Ми кажемо, що хочемо будувати відносини між українським і польським народом у дусі взаємного примирення та прощення, щоб наше минуле не отруювало нашого майбутнього. Адже ми є два братніх народи, сини одної Католицької Церкви. І ми разом повинні визнати наші гріхи. Ми разом маємо перепросити один одного, обійнятися і будувати спільне європейське майбутнє».

 

Департамент інформації УГКЦ