//

У Ватикані відбудеться Міжнародний симпозіум, присвячений душпастирству сліпих

«Учителю, вчини, щоб я знову бачив», – ці слова з Євангелії від Марка, якими до Ісуса звернувся сліпий, що просив зцілення, вибрані темою Міжнародного наукового симпозіуму, присвяченого проблемам сліпих, який 4-5 травня 2012 р. відбуватиметься у Ватикані з ініціативи Папської Ради в справах душпастирства служби охорони здоров’я в рамках Фундації «Добрий Самарянин».

 

Зустріч повинна стати нагодою для поглиблення та обміну інформаціями щодо запобігання та лікування сліпоти та слабкого зору, відповідно до нових досліджень, зважаючи також на досвід традиційних підходів. Крім того, мається на меті розвиток душпастирства осіб з проблемами зору, як також заклик до організацій різних рівнів докладати зусилля для досягнення одного з пріоритетних аспектів боротьби зі сліпотою: загального доступу до лікування.

 

Зустріч розпочнеться з аналізу представлення сліпої людини у Святому Письмі та історичного дбання Церкви про таких осіб. Далі буде представлено цикл доповідей експертів, присвячені головним причинам сліпоти, яких можна уникнути, пропонуючи також відповідні моделі для запобігання, лікування та реабілітації. Важливим аспектом буде представлення душпастирських та церковних проектів на користь сліпих, супроводжуваних свідченнями з усіх континентів.

 

Джерело: Радіо Ватикан