//

У Ватикані створено нову комісію, яка прийматиме на роботу працівників

У Ватикані запроваджують нові принципи прийняття на роботу нових працівників, як духовенства, так і мирян, які будуть більш суворими і підлягатимуть більшому контролю. Наглядати за цим процесом буде спеціальна комісія в Держсекретаріаті Апостольської Столиці.


Комісія, яку очолить американський священик Пітер Браян Уелс, офіційно розпочинає свою роботу 1 листопада. До її складу увійде принаймні п’ятеро представників, рекомендованих найважливішими ватиканськими інституціями. Вони будуть оцінювати кандидатів на роботу в конгрегаціях, папських радах, а також у всіх офісах та технічних відділах.


Такий централізований, більш прозорий спосіб прийому на роботу має на меті, перш за все, покласти край таким явищам як фаворитизм, непотизм, рекрутацію осіб під протекцією чи таких працівників, які потім виявляються некомпетентними.


Відповідно до повідомлень агенції «Ansa», після скликання такої комісії жоден відділ у Ватикані не зможе сам безпосередньо прийняти на роботу нового працівника. Кожен кандидат буде змушений пройти оцінювання комісії. «Не випадково, – зазначає італійська агенція, – ці зміни впроваджуються одразу після завершення судового процесу над папським камердинером Паоло Габріеле, засудженого на півтора роки за крадіжку таємних документів та листів з апартаментів і секретаріату Бенедикта XVI».


Нагадаємо, що Габріеле передав ці документи італійському журналістові, котрий опублікував їх у книзі, виявляючи таким чином сотні таємниць діяльності Ватикану. В окремому судовому процесі будуть розглядати справу спільника Габріеле – інформатика, що працює в Держсекретаріаті.


Нова комісія має стати органом контролю, скликаним в результаті скандалу масового витіку документів, відомого під назвою Vatileaks.


За матеріалами wiara.pl