//

У Салоніках знайшли залишки християнського храму ранньо-візантійської епохи

П'ять місяців тому в центрі Салонік поруч з вулицею Св. Димитрія (між вулицями Стратігу Думбіоту і Філота) була виявлена будівля VI ст., яку використовували в релігійних цілях, про що свідчить християнська символіка на стінах будівлі. Раніше неподалік також були виявлені статуї римського періоду, що знаходяться тепер в Археологічному музеї.

 

Споруда мала бічні портики, мармурові сходи, фонтан і викладений плитами двір. Вбудовані в будівлю капітелі, мабуть, належать більш давній споруді. Археологи висловили припущення, що при будівництві могли використовуватися фрагменти античних будівель, наприклад, круглої будови римського періоду на прилеглій ділянці.

 

При розкопках були знайдені фрагменти підлоги візантійської мозаїки і монета епохи імператора Аркадія (395-408), поруч виявлені поховання середньо-візантійського періоду.

 

Центральна Археологічна Рада схвалила план продовження розкопок. Але через нестачу виділених державою коштів необхідно залучати спонсорів, оскільки слід виплатити компенсацію 22-ом власникам ділянки, на якій здійснюються розкопки.


За матеріалами Седмица.Ru