//

У Патріаршому соборі в Києві молилися за сиріт

У неділю, 30 вересня 2012 року, у Патріаршому соборі Воскресіння Христового молилися за сиріт. Цією молитвою УГКЦ вже другий рік поспіль підтримує ініціативу Альянсу «Україна без сиріт» і долучається до відзначення Дня усиновлення, яке на державному рівні відзначають 30 жовтня – у день пам'яті святих мучениць Софії та її дочок Віри, Надії і Любові.

 

Під час Божественної Літургії Владика Богдан Дзюрах звернув увагу на проблему сиріт, яких, за офіційними даними, нараховується близько 30 тисяч. Ця цифра вражає і спонукає до дії.

 

«Водночас, − зауважив проповідник, − в Україні зареєстровано біля 30 тисяч християнських релігійних громад». Такий збіг, на думку єпископа, є невипадковим, його слід сприймати як «Божий знак і Боже запрошення, щоб спільноти Христових учнів взяли собі до серця долю сиріт і оточили їх своєю любов’ю та своїм піклуванням».

 

Владика Богдан наголосив, що першим виявом любові має бути щира молитва до Небесного Отця. Тому в неділю в Патріаршому соборі в Києві возносилася до неба молитва «за сиріт та за ті родини, які відкрили двері своїх домівок і своїх сердець для сиріт, усиновили їх чи стали прийомними батьками».

 

Особливу цінність мала недільна молитва ще й тому, що до неї були залучені численні діти, котрі спільно з батьками прийшли на Богослужіння. Із запаленими свічками діти слухали Святе Євангеліє, а відтак молилися спільно з усіма присутніми та під проводом єпископа за своїх ровесників, обділених родинним затишком і людською любов’ю.

 

Молитва творилася перед виставленою іконою Матері Божої Неустанної помочі. Владика Богдан пояснив, що Богородиця, яка тримає на руках Ісуса, є символом Церкви, котра своєю любов’ю і молитвою огортає сиріт. Ікона була прикрашена традиційним українським вишитим рушником, що символізував родинний затишок, якого так потребують сироти.

 

Комісія УГКЦ у справах родини закликає продовжити практику молитов в намірі сиріт і їхніх вихователів та прийомних батьків, як рівно ж шукати способів, щоб допомогти цим дітям зазнати більше любові і родинного затишку. Зокрема, до такої молитви комісія запрошує всіх душпастирів 11 листопада 2012 року – у загальнонаціональний День молитов за сиріт.

 

Проморолик про День молитви за сиріт:

 

 

 

Департамент інформації УГКЦ

 

Додаток

Молитва за дітей сиріт

Всемогутній і Милосердний Боже, Отче неба і землі! До Тебе заносимо сьогодні наші вдячні і благальні молитви. Дякуємо Тобі за дар життя кожної людини і кожної дитини.

Ласкаво просимо Тебе, Небесний Отче: поблагослови дітей-сиріт, покинутих, позбавлених даху над головою, голодних і стражденних. Зігрій їхні серця, збери їх під свої крила, щоб вони відчули Твоє піклування, сповнене любові і милосердя та втішилися радістю, що у Тобі мають найкращого і найдобрішого Отця. Зціли їхні серця від недуг та страждань фізичних і духовних. Вилий на них повноту Твоєї любові і Твого милосердя.

Даруй їм бути усиновленими родинами, які любитимуть їх і піклуватимуться про них, або повернутися до своїх батьків. Відкрий серця їхніх батьків до пізнання Твоєї правди і любові, до покаяння і навернення, щоб були здатними прийняти та виховати своїх дітей, оточивши їх любов’ю і теплом родинного життя.

Поблагослови, Небесний Отче, усіх людей і всі сім’ї, які опікуються сиротами. Наповни їх Твоєю любов’ю і благодаттю, щоб Твій мир і Твоє благословення панували в їхніх оселях і серцях.

А Ти, Пресвята Богородице, Мати і Заступнице українського краю, потіхо і прибіжище сиріт, покрий своїм небесним Покровом усіх дітей та будь для них ласкавою і люблячою Матір’ю. Амінь.

 

Прохання на єктенії усильного благання

Ще молимось за дітей-сиріт, щоб Господь вилив на них повноту своєї любови і свого милосердя та дав їм зазнати людську турботу та тепло родинного дому, молимось Тобі, вислухай і помилуй.

Ще молимось за всіх батьків, опікунів та вихователів, які піклуються про дітей-сиріт, наповни, Господи, їхні серця Твоєю любов’ю, поблагослови їхні труди та повсякчасно запевняй їм Твою божественну поміч, молимось, вислухай і помилуй.