//

У Москві мають почути слова Митрополита Антонія про відсутність конфліктів між УГКЦ та УПЦ (МП) у Галичині, - Блаженніший Святослав

Президент Папської Ради зі сприяння християнській єдності кардинал Курт Кох відзначив, що останнім часом істотно зменшилася кількість звинувачень у прозелітизмі греко-католиків у Західній Україні з боку православних.

 

«Такі звинувачення з боку православних сьогодні вже не так часто звучать, як це було в минулому»,  зазначив гість УКУ.

 

Кардинал Курт Кох наголосив, що питання прозелітизму є дуже складним, бо не кожне звинувачення в прозелітизмі має під собою справжнє підґрунтя.

 

«За цим питанням стоїть проблема свободи вибору окремої людини. Кожен має право обирати ту конфесію і Церкву, до якої хоче належати. Тому такі питання повинні максимально залишати за людиною право на свободу вибору»,  сказав він.

 

Глава УГКЦ Святослав (Шевчук), який супроводжував високоповажного гостя в католицькому університеті, висловив сподівання, що всі звинувачення з боку Російської Православної Церкви щодо греко-католиків урешті відійдуть у минуле.

 

«Упродовж 20 років ми чуємо звинувачення, однак, проблеми залишаються тільки тоді, коли існує небажання мати єдність. Слова Митрополита Антонія є знаковими, і ми сподіваємося, що врешті всі закиди греко-католиків, які ми чуємо від представників Російської Православної Церкви, відійдуть у минуле. Сподіваємося, що ця інформація, яка йде від представника УПЦ (МП), буде почута в Москві, в Російській Православній Церкві. Щодо нас, греко-католиків, то ми завжди будемо говорити правду, хоч би якою гіркою вона була»,  наголосив Блаженніший Святослав.

 

Як відомо, питання «прозелітизму УГКЦ» та конфліктів між греко-католиками і православними (Московського Патріархату) в Західній Україні завжди піднімається з боку ієрархії Російської Православної Церкви перед Ватиканом, коли мова заходить про налагодження православно-католицького діалогу та про можливість зустрічі Папи Римського з Патріархом Московським. Улюбленою темою священства РПЦ є «насильницька ліквідація» трьох православних єпархій в Галичині на початку 90-х років.

 

Тим часом, 27 травня, під час «VІІ Фестивалю ЗМІ православних» у м. Львові, керуючий справами УПЦ (МП) Митрополит Бориспільський Антоній (Паканич) запевнив, що в Галичині немає непорозумінь між православними та греко-католиками і стосунки між обома Церква в цьому регіоні стабільні.

 

Джерело: www.ugcc.org.ua / http://risu.org.ua