//

У Львові презентували переклад британського «Атласу біблійної історії»

В Українському католицькому університеті у Львові відбулась презентація «Атласу біблійної історії», який для українського читача підготувало Державне науково-виробниче підприємство «Картографія», повідомляє для РІСУ Наталя Юрах.

 

Атлас є авторизованим українським перекладом британського видання «The Collins Atlas of Bible History», який розробило видавництво Harper Collins Publishers.

 

За словами модератора зустрічі Ірини Руденко, над виданням працювало близько 30 науковців. Серед них були філологи, археологи, знавці біблійної історії і Біблії. Очолив цю групу англійський вчений Нікол Пейдж, який написав твір «Історія і Біблія».

 

Як розповіли на презентації, цитати з Біблії в атласі подано за перекладом Івана Огієнка. Але в окремих випадках використано український переклад Івана Хоменка. Цікаво те, що у англійському варіанті українські фахівці знайшли понад 20 помилок у картах. «Ми виправили ці помилки, за що англійці дякували нам ще й тому, що цей атлас друкувався не лише англійською та українською мовами, а й 17 іншими мовами світу», – поділилась Ірина Руденко.

 

Атлас містить понад 150 карт, більш ніж 100 панорамних малюнків місцевості, а також сучасні фотографії, фотознімки архітектурних реконструкцій. Видання доповнено хронологічною таблицею, покажчиком географічних об’єктів та бібліографією.

 

«Під час антицерковної, антирелігійної пропаганди у комуністичні часи Біблія зазнавала нищівної критики. Нам нав’язували думку, що наука і релігія - це різні полюси, які не мають нічого спільного, але ми бачимо, що це не так. І наука, і Церква, і релігія вказує на істину. Видання «Атласу біблійної історії» є свідченням того, що істина одна. У ньому зібрані археологічні, палеонтологічні, географічні, астрономічні й інші свідчення, які підтверджують істинність Писання. Водночас це не лише наукова праця, а й проповідь Христа», – розповів проректор Львівської православної богословської академії о. Михайло Сивак.

 

Джерело: РІСУ