//

У Київській архиєпархії відзначатимуть День священика

На свято Торжественного поклоніння пречистим тайнам Тіла і Крові Господа нашого Ісуса Христа у Київській архиєпархії відзначатимуть День священика. З цієї нагоди та в рамках програми відзначення 10-ліття візиту блаженного Папи Івана Павла ІІ в Україну Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, відслужив Архиєрейську Божественну Літургію у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві. Співслужив з Блаженнішим Святославом Владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київський, та священики Київської архиєпархії, які цими днями брали участь у формаційних курсах у Ворзелі (біля Києва).

 

Звертаючись до присутніх душпастирів, у проповіді Блаженніший Святослав зокрема відзначив: «Дорогі у Христі, тайна Священства була встановлена Христом того самого дня і у той самий час, що й Тайна Євхаристії. Тієї миті Христос став Священиком, Жертвою та Престолом. Життя священика в особливий спосіб пов’язане із Святою Євхаристією. Священик сам себе жертвує Господеві для того, щоб на престолі його серця забило джерело вічного життя для його овечок. Даючи апостолам споживати Тіло, Він робить із апостолів Церкву, робить їх своїм Божественним Тілом, Він передає їм своє життя, свою святість. Пити одну Чашу означало поділяти ті самі думки, переживання. Перемінюючи вино на Кров, Ісус дає свідчення участі причасників у житті самого Бога, - це ваша місія».

 

Відтак проповідник закликав священиків «жертвувати в Євхаристії не лише Христа, а й себе самих».

 

Наприкінці Літургії Глава УГКЦ привітав Владику Йосифа, який днями відзначає другу річницю архиєрейської хіротонії.

 

Відтак відбулося освячення пам’ятного знаку, встановленого з нагоди десятої річниці візиту блаженного Папи Івана Павла ІІ до України.

 

Завершилося святкування фуршетом та спілкуванням духовенства Київської архиєпархії із Блаженнішим Святославом.

 

Департамент інформації УГКЦ