//

У Херсонесі знайшли базиліку 5-6 століття

Цьогоріч вчені святкують 185-ий археологічний сезон у Національному заповіднику "Херсонес Таврійський". За кількістю знахідок він став найбільш багатим за всі роки незалежної України, повідомляє "Комсомольська правда".

 

"Нам вдалося детально дослідити 1000 квадратних метрів території, на якій і виявили базиліку. Швидше за все, вона датується 5-6 століттями. Вдалося відтворити планування споруди на папері. Ми виявили колони, а також фрагменти фрескового розпису на стінах. До слова, в розписах , які переважно зображують лики святих, налічується більше десяти відтінків кольорів", - розповіла кандидат історичних наук, завідувач відділу наукових дослідницьких робіт Національного заповідника "Херсонес Таврійський" Олена Кленіна.

У базиліці дослідники знайшли гему. У стародавні часи гему носили на пальцях як кільця і ​​використовували її в якості печатки. Ця знахідка ідеально збереглася, вона зроблена з чорного гагату.

 

Подібний об'єкт востаннє вчені знаходили 40 років тому

 

Біля вівтарного виступу в базиліці (апсиді) археологи виявили дві каплиці, які, як з'ясувалося, слугували похоронними спорудами.

 

"Вдалося розкрити одну з могил. Судячи з результатів досліджень, скелети належать знаті. На останках жінки знайшли цікавий артефакт - скляний браслет зі стилізованим рослинним орнаментом, який ідеально зберігся", - розповіла Олена Юріївна.

 

Всю колекцію знахідок учені готують для передачі в музей при заповіднику.


Джерело: Gazeta.uahttp://gazeta.ua