//

У Берліні відкриють меморіал пам'яті жертв геноциду християн в Османській імперії

В Берліні відкриють пам'ятник жертвам іттіхадського і кемалистського геноциду. Меморіал на Луісенкірхоф в районі Шарлоттенбург присвячений пам'яті 3500000 вірменських, сирійських та грецьких християн, які були вбиті з 1912 по 1922 р. р. на території сучасної Туреччини.

 

13 жовтня в Берліні відбулася церемонія відкриття майбутнього меморіалу, на якій прозвучали молитви представників Вірменської та Сирійської Церков, а також православних греків.

 

В основі дизайну меморіалу лежить екуменічний девіз «Єдність в різноманітті». Меморіал, що  складається з трьох «будинків»,  буде об'єднувати спільний пам'ятний напис, що містить релігійні символи громад - жертв геноциду. Пам'ятник будуть оточувати чагарники і квіти, що  традиційно ростуть у Вірменії, Малій Азії і північній Месопотамії як символ виживання і відродження. Дві панелі перед меморіалом будуть інформувати відвідувачів про історичний контекст пам'ятного місця.

 

Зведення меморіалу планується завершити до 24 квітня 2015 р. - 100-річчя поліцейської акції проти вірменських політиків, підприємців та інтелігенції в Константинополі, яка стала початком винищення вірмен.

 

На початку XX ст. на території сучасної Туреччини проживали понад 5 млн.  християн. У період I Світової війни понад 3 млн. вірмен, сирійців і греків були знищені за призовом комітету младотурків «Єднання і прогрес». У 2-й половині XX ст. багато християн з Туреччини та інших країн Близького Сходу іммігрували в Німеччину.


За матеріалами www.sedmitza.ru