Святі
Цей день в історії
св. муч. Ізидор
св. Августин Кентерберійський
Папа Сикст V створив Конґреґацію у справах богопосвяченого життя 1586 р.Б., тепер це Конґреґація Інститутів богопосвяченого життя та товариств апостольського життя.
Одностороннє рішення Міністерства науки, освіти і спорту Республіки Хорватія увести додаткові модулі до предмету «Медичне виховання» в хорватських школах, як обов’язковий предмет, викликало широкий спротив хорватського суспільства. Провідним у цих протестах став батьківський комітет «GROZD», який є найвпливовішою батьківською інституцією в Хорватії.
Нова програма «Медичне виховання» створена групою науковців, пов’язаних з групою «Queer», яка пропагує крайньо ґеївський світогляд. Окрім цього, програма не пройшла тестування неупереджених науковців, як цього вимагає хорватське законодавство. Також не було і суспільної дискусії, яку передбачає хорватський закон у подібних ситуаціях.
Ще 16 листопада цього року Хорватська єпископська конференція звернулась до хорватського суспільства та світової громадськості з відповідною заявою, яка гостро критикує порушення прав та свобод, на які пішло Міністерство науки, освіти і спорту Республіки Хорватія, вводячи додаткові модулі до предмету «Медичне виховання» в хорватських школах, як обов’язковий предмет.
Протести Церкви та батьків на даному етапі не вплинули на ситуацію.
Церква і батьківські комітети розгорнули широку кампанію протесту проти недемократичної поведінки хорватського Уряду. Одним з перших етапів – інформування батьків про реалії внесених змін у викладання предмету «Медичне виховання» та збір підписів батьків під петицією протесту.
11 грудня цього року кардинал Йосип Бозаніч, Архиєпископ Загребу, виступив з гострою заявою, у якій назвав накинені зміни в предметі «Медичне виховання» такими, що руйнують людину і суспільство.
Церква також наголошує, що зміни є недемократичними, антиконституційними та незаконними. Якщо держава не реагуватиме у відповідний спосіб, батьки-християни подадуть на хорватську державу до суду.
Політичні коментатори називають поведінку теперішньої хорватської влади ганебною. На їхню думку, влада, яка нездатна боротися проти економічної кризи в Хорватії, вдається до провокацій, які можуть в кінцевому результаті повністю дестабілізувати хорватське суспільство й економіку. На це вказують також і церковні коментатори.
Copyright MCI 2010-2013