//

Тижневий огляд: Папа і Апостолький Престіл (7–13 серпня)

Неділя. У неділю, 7 серпня, інтернет-портал Vatican Insider оприлюднив циркуляр, виданий Конгрегацією в справах духовенства, скерований до священиків. У ньому містяться поради для повсякденного життя священиків: яким повинен бути дім, одяг; про ставлення до жінок, світу та політики.

 

Понеділок. В понеділок апостольський нунцій в Іспанії, Архиєпископ Ренсо Фратіні, повідомив, що візит Папи Бенедикта XVI до Іспанії має на меті не лише участь у ВДМ, але й дипломатичну зустріч. Святіший Отець зустрінеться з главою Іспанії – королем Хуаном Карлосом і прем’єр-міністром – Хосе Луїс Родріґесом Сапатеро. Архиєпископ Фратіні висловив сподівання, що приїзд Папи посприяє як духовному зросту, так і підвищенню моральних цінностей суспільства.

 

Цього ж понеділка, у віці 89 років, до Господа відійшов Архиєпископ Федеріко Ріхтер Фернандо- Прада, O. F. M., заслужений Архиєпископ Аякучо (Перу).

 

 

Вівторок. У вівторок стало відомо про дату і місце проведення беатифікації австрійського священика Карла Ламперта. Урочистості відбудуться 13 листопада у церкві св. Мартіна, що в місті Дорнбирн. Отець Карл Ламперн був страчений за віру в часи нацистського режиму. Процес беатифікації тривав 13 років.

 

 

В цей день, на 91 році життя, у Вічність відійшов Владика Адольфе-Марія Ґуставе Харді, заслужений єпископ Боуве (Франція).

 

Середа. Цієї середи на загальній аудієнції в Кастель Ґандольфо Святіший Отець наголосив на важливості тиші в нашому житті. Лише перебуваючи в тиші, ми можемо чути Божий голос, роздумувати. Папа пояснив, що саме з цієї причини монастирі будуються подалі від міст, біля гір, озер, чи, навіть, на маленьких островах. На завершення Його Святість звернувся до Богородиці Діви з проханням навчити нас любити тишу і молитву.

 

 

Пізніше цього ж дня з нагоди 60-ї річниці священичих свячень Папи Бенедикта XVI та його брата Ґеорґа Ратцінгера, в Кастель Ґандольфо відбувся концерт класичної музики. Музиканти виконували твори Баха, Вівальді та Моцарта.

 

 


Четвер. В четвер, 11 серпня, Папа Бенедикт XVI зустрівся з представниками німецької Католицької Церкви: Владикою Робертом Золічом, Архиєпископом Фрейбурга і президентом Німецької єпископальної Комісії, Кардиналом Рейнхардом Марксом, Архиєпископом Мюнхена і Фрейзінга, Владикою Францем-Йозефом Германом Боде, єпископом Оснабрюку та Владикою Францем-Йозефом Овербеком, єпископом Ессену. Святіший Отець заохотив Церкву Німеччини стати на шлях онови і закликав єпископів продовжувати йти цим шляхом. Крім того підіймалось питання нещодавнього меморандуму про реформу Церкви – висунутого 256 німецькими, австрійськими і швейцарськими богословами - в якому висловлювались пропозиції про скасування целібату і про священство жінок і, який Німецька єпископальна Комісія відхилила.

 

На Всесвітній День Молоді Папа зробив подарунок у вигляді повного відпусту для тих учасників, які приступлять до Таїнства Сповіді та протягом 7 днів прийматимуть Святе Причастя. Частковий відпуст від дочасної кари отримають також ті вірні, які, незалежно від їх місця знаходження, молитимуться за учасників ВДМ. Ще однією умовою відпусту є молитва в наміренні Святішого Отця.

 

Також у четвер Папа призначив Архиєпископа Франческо Ппанфільо, S. D. B., Метрополитим Архиєпископом Рабаулу (Нова Гвінея). Він замінив Архиєпископа Карла Гесса, M. S. C., відставку якого потвердив Святіший Отець через досягнення граничного віку.

 

Субота. Як повідомив речник Ватикану, отець Федеріко Ломбарді, Апостольська Столиця не занепокоєна антихристиянською демонстрацією в Мадриді, прогнозованою на 17 серпня, бо «в демократичній країні люди повинні мати можливість вільного висловлення думки».

 

 

В суботу, 13 серпня, отець Каміль Зайдан був обраний титулярним єпископом маронітів Птолемаїди у Феніції та єпископом Курії в Антіохії (Ліван).

 

Владика Самір Мазлум пішов у відставку з посади єпископа маронітської Курії в Антіохії (Ліван).

 

Також Владика Ганна Алван, L. M., Прилат аудитор Трибуналу Римської Роти, був обраний титулярним єпископом Церкви маронітів Сарепти і єпископом Курії в Антіохії (Ліван).