//

Тиждень духовності у школах міста Червонограда

З 19 по 26 березня 2012 року проходив Тиждень духовності у загальноосвітніх закладах Червонограда. Програма тижня була змістовна, насичена та різнопланова. День розпочинався із спільної молитви, яку проводили священики УГКЦ, УПЦ КП та УАПЦ.

 

Учні, вчителі, батьки разом молилися за усіх дітей, які навчаються, за їх наставників, батьків, родини, духовних провідників народу, за толерантне ставлення до людей з особливими потребами, хворих, залежних від наркотиків, алкоголю, за любов, мир, взаєморозуміння між людьми в Україні та світі. Перегляд фільмів духовної тематики, зустрічі з представниками монаших спільнот, розважання над духовними пріоритетами сучасності, відкриті уроки з християнської етики, Хресні дороги для дітей та молоді – ось далеко не повний перелік цікавих заходів проведених у ЗНЗ під час тижня духовності.

 

20 березня у Червоноградській спеціалізованій школі № 8 відбулася міська науково-практична конференція для учнів 9-11 класів «Духовність очима сучасної молоді». Теми, над якими працювали школярі, доповнені соціологічними дослідженнями, проведеними у навчальних закладах міста, виявилися цікавими для молоді та прикладними до життя. Дослідження  «Значення молитви в духовному житті людини» підготувала учениця 11 класу ЧНВК № 10 Мар’яна Ушак. Про життєвий шлях Маркіяна Шашкевича - видатного просвітителя, священика, патріота, будителя Галичини розповіла учениця гімназії Марія Стасюк. Учениця ЧНВК № 13 Анна Білобран цікаво представила роботу «Погляд сучасної молоді на подружжя». Та особливо бурхливим виявилося обговорення теми «Особливості поширення харизматичного руху у молодіжному середовищі», з якою виступили учні 11 класу ЧЗШ № 12 Пелипишин Ольга та Чапляк Андрій. Підсумок конференції - маємо хорошу, небайдужу, ініціативну молодь, яка не стоїть осторонь соціальних, духовних та моральних проблем сьогодення.

 

Просвітянський духовний вечір пам’яті Патріарха Йосифа Сліпого, що пройшов 21 березня у Народному домі, було ініційовано учителями християнської етики та проведено за участю творчих колективів, учнів та педагогів усіх загальноосвітніх шкіл міста. Духовний заповіт Кир Йосифа «Народе, об’єднайся і стань великим», що дав назву вечора, справді з’єднав глядачів та всіх учасників дійства у єдиному устремлінні до світла, добра, любові.

 

Заключним акордом тижня стало проведення Великопосних реколекцій для педагогічних працівників та духовної програми для дітей на базі санаторію «Ровесник», в якому за сприяння міського відділу освіти взяли участь вчителі, вихователі та діти нашого міста.

 

Усі заходи, що проводилися у школах, відбувалися за участю священиків.

Повідомила Любов Степанівна Хляка
методист ІМЦО, м. Червоноград


Джерело: sokaleparchy.org.ua