//

Святий Престол розширює діалог з невіруючими

Апостольська Столиця має намір провести ініціативи, присвячені розмовам з невіруючими в німецькомовних країнах. Є плани організувати "Притвор поган", захід Папської ради з культури, у Німеччині та Австрії. Про це заявив голова Ради кардинал Джанфранко Равазі австрійським журналістам у Римі. Попередній етап ініціативи пройшов в кінці березня в італійському Палермо і був присвячений проблемі мафії і значенню верховенства закону. Вже ведуться переговори з берлінськими церковною та державною владою з проведення "Притвору поган" саме в столиці Німеччини. В Австрії також з'явилися перші зацікавлені особи.

 

Ватиканський єрарх дуже задоволений "позитивною динамікою" цієї нової форми діалогу з агностиками. Папська рада з культури вчиться працювати по-новому. До речі, вона була заснована в 1965 р. як Папський секретаріат для невіруючих, на чолі з тодішнім архиєпископ Відня, кардиналом Францем Кенігом.

 

Кардинал Равазі повідомив, що на стадії підготовки знаходяться найближчі зустрічі в рамках  "Притвору поган" в Барселоні, Празі та португальському місті Брага. За межами Європи, є інтерес з боку Бразилії, Мексики і Канади.

 

Нові шляхи Папська рада шукає також у діалозі з сучасним мистецтвом: так Апостольська Столиця вперше відкриє свій павільйон на Венеціанському бієналі в 2013 р. Для його оформлення будуть спеціально запрошені від восьми до десяти відомих художників. Тема - перший розділ книги Буття, повідомив кардинал Равазі, який сам є відомим біблістом-екзегетом. У нас немає бажання представляти експонати з фондів Церкви, але "спровокувати нове художнє дослідження великих антропологічних і духовних тем книги Буття", - заявив голова Папської ради з культури.

 

За матеріалами radiovaticana.org