//

Святий Альфонс де Ліґуорі – приклад дбайливого пастиря

Постаті святого Альфонса Марії де Ліґуорі, Вчителя Церкви, єпископа, відомого богослова, проповідника, духовного провідника та засновника Згромадження Отців Редемптористів, який жив в Неаполі на півдні Італії у XVIII столітті, присвятив своє повчання Святіший Отець Бенедикт XVI під час загальної аудієнції у середу, 30 березня 2011 р, на якій був присутній Блаженніший Святослав Шевчук, Глава УГКЦ, разом з єпископами та численними вірними.

 

«Хто молиться, той спасається», – таким було життєве гасло Альфонса де Ліґуорі, «святого милосердної любові», який, не заважаючи на те, що у свій час був найвідомішим адвокатом у Неаполі, адже вже на 16-му році життя захистив докторські дисертації з цивільного та церковного права, зрікся блискучої світської кар’єри і багатої аристократичної сім’ї, щоб стати священиком. За словами Святішого Отця, він зрозумів, що Бог приготував йому інше покликання: бути священиком між убогими. 1732 року святий Альфонс заснував чернече Згромадження Найсвятішого Ізбавителя, особливим завданням якого є душпастирське служіння серед найубогіших та відкинутих суспільством.

 

1762-го святого Альфонса призначено єпископом в Санта Аґата деі Ґотті. З приводу хвороби, за згодою Папи Пія VІ, 1775 року він зрікся уряду, а 1787 року відійшов по вічну нагороду до Господа.

 

Святий Альфонс є небесним покровителем сповідників та викладачів моральної теології. У його часи, під впливом єретичної течії янсенізму, поширювалась ментальність, яка вказувала на Бога, як на суворого та похмурого суддю, а не як на милосердного Отця. У своєму найважливішому духовному творі «Моральне богослов’я» святий Альфонс навчає пастирів та сповідників, щоб вони, з одного боку, були вірними вченню Церкви щодо принципів моралі, але, одночасно, ставились до тих, що каються, з милосердям і зрозумінням, щоб вони змогли відчути підтримку і заохочення до віднови віри та християнського життя».

 

«Святий Альфонс, – наголосив Бенедикт ХVІ, – є прикладом дбайливого пастиря, який звіщаючи Євангеліє і уділяючи Святі Тайни, здобував людські душі лагідною добротою, яка випливала з інтенсивної молитви до Господа, що є безмежною добротою». Папа також поставив як приклад оптимістичне бачення життя, притаманне святому Альфонсові де Ліґуорі, який завжди покладався на перемогу добра, яке Господь Бог дарує кожній людині.

 

Згромадження Отців Редемптористів,засноване святим Льфонсом де Ліґуорі, на сьогоднішній день трудиться на п’яти континентах світу, служать у семи обрядах у 77 країнах світу, серед яких також і в Україні.

 

Джерело: Радіо Ватикан