//

Сучасний світ відкидає Бога, щоб не бачити своїх гріхів

Втрата відчуття гріха пов’язана з відкиненням Бога. Про це пригадував Папа Бенедикт XVI під час повчання, виголошеного перед проказуванням молитви «Ангел Господній» у неділю, 13 березня 2011 р., ще раз приєднуючись до Євангельського заклику до навернення, властивому цьому літургічному періодові приготування до Великодня.

 

Говорячи про духовне приготування до Пасхи, Святіший Отець зазначив, що воно, по-суті, означає «іти за Христом, Який рішуче простує до хресного дерева – вершини Своєї місії спасіння». Ми можемо запитати себе: «Для чого Великий Піст? Навіщо хрест?» Радикальною відповіддю на це запитання Папа називає наступну: «Тому що існує зло, чи, навіть, гріх, який, згідно з Писанням, є глибокою причиною всілякого зла». Але, вів далі Бенедикт XVI, така відповідь залишається незрозумілою, тим більше, багато хто відкидає саме поняття «гріха», оскільки воно вимагає релігійного погляду на світ та людину. «У дійсності – це правда, – сказав він, – якщо виключити Бога з горизонту всесвіту, неможливо говорити про гріх. Так само, коли ховається сонце, зникають тіні; тінь з’являється лише тоді, коли є сонце». Тому, наголошує Святіший Отець, відчуття гріха, яке є чимось іншим, як «відчуття провини», про яке говорить психологія, здобувається з відновленням відчуття Бога.

 

«Супроти морального зла поведінка Бога є такою, щоб протиставитися гріхові та спасти грішника, – вів далі Бенедикт XVI. – Бог не толерує зла, тому що Він – Любов, Справедливість та Вірність. І саме тому Він не хоче загибелі грішника, але – щоб він навернувся та жив». І як бачимо на прикладі історії вибраного народу та історії спасіння, Бог втручається у справи світу, щоб спасти людство. «І саме тому, – зазначив Папа, – Бог послав у світ Свого Сина, щоб звільнити людей від панування Сатани». Тож не дивно, що диявол протиставився всіма своїми силами проти цього остаточного плану спасіння, на що вказує також уривок з Євангелії про спокушування Ісуса в пустині, який в латинському обряді, пригадав Папа, читається саме в першу неділю Великого Посту, додаючи, що «увійти у цей літургічний період означає стати разом з Христом на боротьбу з гріхом».

 

«Тому, на цьому недавно розпочатому великопосному шляху, благаймо материнської допомоги Пресвятої Марії, щоб він був багатим на плоди навернення», – закликав на завершення Бенедикт XVI, також прохаючи вірних молитися за нього та його помічників, які того дня ввечері розпочали тиждень духовних вправ-реколекцій.

 

Джерело: Радіо Ватикан