//

Столітній ювілей храму в с. Гончарівка

У п’яту неділю після Зіслання Святого Духа Архиєпископ Львівській, Високопреосвященніший владика Ігор (Возьняк), відвідав парафію св. Миколая Чудотворця у с. Гончарівка, Золочівського деканату. Візит відбувся з нагоди святкування сотої річниці з дня освячення місцевого храму.

 

Архиєреєві співслужили адміністратор парафії о. Василь Коханевич, ігумен Золочівського монастиря отців Васильян о. Тома Кушка, а також представники духовенства Львівської архиєпархії.

 

На богослуженні був присутній священик Володимир Стецик, парох місцевої громади УПЦ КП, яка молиться у храмі св. Миколая почергово з вірними греко-католиками. Владу Золочівського району представляли голова держадміністрації Ярослав Окрепкий та заступник районної ради Андрій Леськів.

 

На святкування прибули також Любомир Лиско та Звенислава Лиско-Карп'як - діти священомученика Романа (Лиска), який був парохом Гончарівки (село в той час називалося Белзець) у 1944-1946 роках.

 

В часі проповіді Високопреосвященніший владика Ігор наголосив на особливому значенні храму, як «спеціального місця для зустрічі з Богом».

 

«Ми вдячні Богу, що можемо прийти до церкви на спільну молитву, щоб Його прославляти, отримати прощення наших провин, примиритися з Господом особисто й спільно, дякувати йому та виблагати потрібних дарів для духовного й матеріального життя», - зазначив Архиєрей.

 

Владика також закликав вірних бути пильними перед небезпекою, яку несе в собі «секта Догнала» - група колишніх монахів з Підгірців та їх прибічники, «бо вони приносять лихо в народ».

 

«Моліться за них, щоб вони милосердилися над своїми душами та не воювали з Господом. Такі особи бажають знищити Божу Церкву, але її не зруйнувала комуністична влада і не зуміють її знищити ті, хто прибув із спеціальним завданням до нас і планово діє проти нашої Церкви», - завершив Архиєпископ.

 

Після Божественої Літургії адміністратор храму св. Миколая о. Василь Коханевич подякував Високопреосвященнішому Владиці за «добре і скріплююче слово, за молитву і працю» і попросив Архиєрея згадувати громаду Гончарівки у своїх молитвах.

 

Завершилися святкування століття храму концертом за участю учнів місцевої школи, співачки Ірини Макар, Буського гурту релігійної пісні «Quo Vadis» та фольк-гурту «Львівські музики».

 

Тарас Бабенчук


Джерело: Прес-служба Львівської архиєпархії