//

Стамбул – черговий етап паломництва довіри спільноти з Тезе

3 січня 2013 року у Римі завершилась 35-та Європейська зустріч молоді, організована екуменічною спільнотою з Тезе у Франції, яка зібрала у Вічному Місті коло 45 тисяч молодих людей з усієї Європи та представників інших континентів світу. В зустрічі брали участь представники різних християнських Церков, як також молодь й інших віровизнань. Приблизно три з половиною тисячі учасників були з України, як з греко-католицької, так і з римо-католицької Церков.

 

Як повідомив брат Алоїс, який після трагічної загибелі засновника, брата Роже Шутца, від 2005 року очолює спільноту Тезе, наступна, 46-та з черги Європейська зустріч молоді буде проведена у французькому місті Страсбурзі, закінчуючи 2013 та починаючи 2014 рік. За його словами, це місто, розташоване на кордоні між Францією та Німеччиною, є символом примирення в Європі, символом відкритої та солідарної Європи. Тут також знаходиться Рада Європи, Європейський Парламент та інші міжнародні організації.

 

Страсбурзький архиєпископ Жан-П’єр Ґралле в імені католиків та протестантів Страсбурґа запросив молодь на наступну зустріч до своєї дієцезії.

 

Відразу після закінчення зустрічі у Римі, делегація спільноти з Тезе на чолі з братом Алоїсом та коло сотні молодих людей з різних європейських країн, від’їхали до Туреччини, щоб у Стамбулі, на запрошення Вселенського Патріарха Вартоломея І, відсвяткувати празник Богоявління Господнього. Молодих людей прийняли громади різних християнських Церков, у храмах яких вони спільно святкуватимуть Богоявління, а також матимуть зустрічі з мусульманською молоддю.

 

Джерело: Радіо Ватикан