//

США: траурна жалоба і заклик до оборони людського життя

Церква в США молитовно приймає участь у жалобі з приводу кровавої стрілянини в м. Тускон в Арізоні, під час якої здійснено замах на демократичну конгресменку Габріель Гіффордс, яку було важко поранено. Крім того, шість осіб загинули і кілька дістали травми. Основні жалобні акції відбудуться 12 січня в м.Тускон, в них братиме безпосередню участь президент країни Барак Обама.

 

Серед жертв відзначаються дві особи, які були практикуючими католиками: 63-річний федеральний суддя Джон М.Ролл та 9-річна Крістін Тайлор Грін. Через трагедію місцевий єпископ Джеральд Кіканс перервав свою участь у відвідинах Святої Землі як член західного єпископату і повернувся до країни.

 

До молитви в наміренні за жертви замаху закликали представники спільнот різних визнань, в тому числі і католицького єпископату. Одноголосно засуджено всякого роду акти насильства і терору. «Якщо мішенню агресії є публічна особа, то порушується довіра до здатності народу охороняти своїх провідників і учасників демократичного процесу – повідомив Тімоті Долан. – Як єпископи ще раз закликаємо до пошанування життя і гідності кожної людини, запевняючи в нашому зацікавленні в спільному добрі для всіх».

 

 

За матеріалами Radio Watykańskie