//

Сила стихії та сила духу. У січні Папа просить молитися за постраждалих від стихійних лих

Папа Бенедикт XVI просить вірних присвятити місяць січень молитві «за те, щоб жертви стихійних лих отримали духовну і матеріальну розраду, необхідну для відновлення їхнього життя».


Таке формулювання молитовних потреб Церкви на січень. Їх предмет прокоментував директор міжнародного відділу італійського філії «Карітас» Паоло Беччегато. Він зауважив, що за останні сорок років «Карітас» набув значного досвіду гуманітарної допомоги та відновлення після природних катастроф. У ситуаціях, коли необхідно надати конкретну допомогу, духовна і  молитовна підтримка незамінна. За цей період - згадує Беччегато - що стосується Італії, особливо значимим було втручання після повеней в П'ємонті в 1994 році. Зовсім недавно подібне лихо обрушилося й на Лігурію. І тоді, і зараз в Лігурії діяли «ангели бруду», як їх нерідко називають. Вони займаються, здавалося б, простою справою: допомагають лопатами звільнити будинки від бруду. Це, звичайно, не вирішує всіх проблем, але, безсумнівно, прискорює їх вирішення. До того ж «ангели бруду» допомагають і словом: зупиняються, розмовляють з людьми, втішають. А молодіжне волонтерство вселяє в людей особливу надію - в самому волонтері багато хто бачить поштовх до того, щоб почати спочатку, часто з нуля.

 

Сила стихії завжди вражає, але ще більше вражає сила духу. До цієї теми Папа повертається дуже часто у своїх зверненнях. Він першим підняв голос на захист мешканців Африканського рогу в липні цього року. На щастя, його голос знайшов живий відгук: міжнародне співтовариство негайно мобілізувалося.


Тому починати новий рік молитвою за постраждалих - це своєрідне пророцтво, до якого слід уважно прислухатися, перш за все для того, щоб попередити подібні ситуації.

 

За матеріалами radiovaticana.org