//

Шекспір був католиком, але не святим

Шекспір, ймовірно, був католиком, але навряд чи святим – сказав Архиєпископ Кентерберійський Роуен Вільямс.

 

Так глава Англіканської Церкви підтвердив гіпотези вчених щодо релігійності одного з найвидатніших письменників англійської літератури і реформатора театру.


Предстоятель англікан сказав, що він не має переконливих доказів про зв'язок драматурга з католицизмом, але вважає, що Шекспір був католиком і мав багато друзів і колег з Римо-Католицької Церкви.


– Наскільки він був віруючим і як він реалізовував свою віру – я не маю поняття. Багато в чому Шекспір був не особливо приємною людиною, він завжди шокував інших. Наприкінці життя Шекспір скуповував зерно і землі в Стратфорді. Якщо він був християнином, то не святим, – сказав англіканський Архиєпископ Роуен Вільямс. Він зазначив, що в творчості Шекспіра ключовими є поняття прощення і благодаті Божої.


Розмова про католицькість автора "Макбета" є предметом численних суперечок і досліджень у медіа та серед науковців. Британський журналіст Френсіс Філіпс підтвердив основні аргументи на користь припущення, що Шекспір був католиком. Публіцист наголосив, що на освіту і світогляд поета вплинуло католицьке виховання. На його думку, відсутність біографічних записів Шекспіра пояснити можна тим, що драматург сам знищив докази свого католицького віросповідання, оскільки побоювався, що як представник забороненої релігії втратить життя. Шекспірівські біографи, Пітер Акройд і Клер Асквіт, звертають увагу, що в п’єсі «Гамлет» зашифровані натяки на імена його знайомих католиків.


Джон Пірс, професор з університету Аве Марія, у штаті Флорида, у свої праці «Боротьба за Шекспіра», нагадує, що поет походить зі Стратфорда, в Йоркширі, колиски католицького неоконформізму. Документи 1592 років також показують, що батько Вільяма, Джон, відмовлявся брати участь в англіканських богослужіннях.


За матеріалами wiara.pl