//

Саркозі: Політика мультикультуралізму зазнала поразки

Ми не хочемо показового моління на вулиці – заявив президент Франції Нікола Саркозі. Це виразний натяк на практики мусульман.

 

Під час свого виступу у телепрограмі «Paroles de Français» голова держави зазначив, що мусульмани повинні шанувати закони та звичаї цієї країни.

 

«Звісно ж, треба шанувати кожного у його відмінності. Однак ми не хочемо суспільства, в якому різні спільноти співіснують поруч. Коли хтось приїздить до Франції, він повинен погодитися на влиття у одну спільноту, якою є спільнота народу. А якщо хтось проти такого – його приїзд у Францію не вітається», – сказав Саркозі.

 

Президент додав, що «співвітчизники мусульмани повинні мати можливість жити та визнавати свою релігію, так само, як всі інші». Але застеріг, що в цьому випадку може йтися «лише про французький іслам, а не про іслам у Франції».

 

Саркозі вважає нормальним існування мечетей, але разом з тим додає, що «ми не хочемо показового моління на вулиці». «Молитва нікого не ображає, але ми не хочемо агресивного релігійного прозелітизму», – зазначив він.

 

Президент запевнив, що «французька національна спільнота не змінить свого способу життя, рівноправності жінок та чоловіків, права навчатися у школі для дівчаток».

 

Саркозі пообіцяв, що за його президентської каденції не буде масових легалізацій, бо їхня величезна кількість призвела до того, що нині немає мови про суспільну інтеграцію новоприбулих. «Інтегрувати можна лише тоді, коли можеш запевнити квартиру та роботу», – зауважив Президент.

 

Ліками проти зменшення напливу іммігрантів президент Саркозі називає кращу політику розвитку африканських країн. Він навів приклад Беніну, найбіднішої країни світу. «Нині більше бенінських лікарів працює у Франції, ніж в самому Беніні», – сказав Саркозі.

 

Французький президент зізнався, що політика мультикультуралізму в демократичних країнах зазнала поразки, бо – як переконаний Саркозі – «забагато займалися тотожністю приїжджих, а замало тотожністю тієї країни, яка їх приймала». Раніше про поразку мультикультуралізму вже говорила канцлер Німеччини Ангела Меркель та прем’єр Великобританії Девід Кемерон.

 

Джерело: CREDO