//

США і Канада вимагають звільнення в'єтнамського священика-дисидента

Уряди США і Канади закликають звільнити о. Тадея Нгуєна Ван Лі. Нагадаємо, що кілька днів тому, в'єтнамська влада затримала клирика, одного із засновників опозиційного руху "Блок 8406". 60-річний священик, незважаючи на дуже поганий стан здоров'я, був відправлений до в'язниці знову. Він пробув там з перервами з 1970 року.  Загалом він провів за ґратами 16 років. Останній вирок йому винесено у 2007 році. Однак, кілька місяців тому його було звільнено з огляду на дуже поганий стан здоров'я. Приводом повторного арешту, згідно повідомлень підпорядкованим в'єтнамському режиму засобів масової інформації, було "продовження, незважаючи на заборону, антиурядові діяльності".

 

Державний департамент США видав з цього приводу спеціальну заяву, в якій говориться, що Сполучені Штати "глибоко стурбовані" арештом священика. "Ніхто не може бути засуджений за здійснення свого права на свободу вираження своїх поглядів", – зазначається у ноті.

 

Крім того, міністр закордонних справ Канади піддав різкій критиці арешт священика-дисидента. Джон Берд закликав звільнити з в'язниці в'єтнамського священика, беручи до уваги особливо його "вік і слабке здоров'я". "Канада закликає уряд В'єтнаму до якнайшвидшого звільнення отця Ван Лі та інших політичних опозиціонерів,  так щоб вони мали право вільно висловлювати свої політичні погляди", – сказав глава канадської дипломатії.

 

Також у справу про переслідування опозиції у В'єтнамі втручаються міжнародні організації з прав людини. Представник Human Rights Watch для Азії Філ Робінсон заявив, що останній арешт "виявляє жорстокість і несправедливість в'єтнамської комуністичної партії".

 

За матеріалами Radio Watykańskie