//

Догналівська секта заважала богослужінню громади УГКЦ

Недільного вечора група догналістських сектантів влаштувала пікетування отцям-редемптористам за спробу відстояти власну каплицю. Під час Божественної Літургії догналівці під стінами церкви Св.Йосафата влаштували альтернативне «богослужіння». Про події  «Католицькому Оглядачу» розповів очевидець – Тарас Антошевський, директор РІСУ, парохіянин церкви св.Йосафата:

 

«Сьогоднішні події пов’язані з ситуацією навколо колишньої каплиці редемптористів по вул.Плуговій, яку купили за гроші догналіти, щоб облаштувати там свій центр. Оскільки це їх власність, редемптористи ще в 90-х роках і пізніше зверталися до відповідних установ, щоб їм повернули цю каплицю. Але ситуація виглядала неможливою до вирішення, оскільки її перетворили в складське приміщення. Каплицю не розглядали як сакральну споруду, а продавали в комерційних цілях. Саме як складське приміщення її купили догналіти.

 

Оскільки редемптористи приєдналися до руху опору мешканців району вул. Плугової проти того, щоб в капличці догналіти робили щось своє, то тепер догналіти вирішили прийти попікетувати. Громада приблизно 50 осіб з плакатами пікетують на подвір’ї церкви під час богослужіння. Відбувалася Літургія в храмі редемптористів, а догналіти в той же час правили свої молитви під стінами церкви перед входом, заважаючи тим самим богослужінню греко-католицької громади.

 

Довкола було достатньо багато представників органів правопорядку і безпеки, досить багато людей.  Парохіяни не могли зрозуміти, що сталося, багато хто не був в курсі ситуації на Плуговій, вони не розуміли, хто це прийшов, як так можна одночасно з Літургією, яку правили отці редемптористи, робити щось своє, інше.

 

У таку гарну погоду парохіяни часто стоять на вулиці з дітьми, але з їх боку все було спокійно і мирно.

 

Догналіти стояли з плакатом : «Редемптористи крадуть сестрам каплицю вул.Плугова, 6».  З їх боку захід очолював Методій Спіржик. Пікетування тривало до завершення Літургії, потім під час Вечірньої. Незважаючи на це, парохіяни спокійно і мирно виходили з церкви і розходились».