//

Десятки тисяч львів’ян вшанували 10-ту річницю візиту Івана Павла ІІ

Сьогодні, 26 червня, як і 10 років тому, багатотисячний люд зібрався на Сихові біля Храму Різдва Пресвятої Богородиці, аби вшанувати пам’ять блаженного Папи Івана Павла ІІ.

Архієрейську Божественну Літургію очолив Глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав (Шевчук). Разом з ним в урочистостях взяли участь генеральний секретар Синоду єпископів з Риму, колишній Апостольський нунцій в Україні Микола Етерович, Архієпископ Львівський владика Ігор (Возьняк), о. Петро (Стасюк), настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці о. Орест Фредина, ректор УКУ Борис Гудзяк і духовенство УГКЦ. На Літургії також були присутні голова ЛОДА Михайло Цимбалюк, мер Львова Андрій Садовий, депутати, чиновники.

 

Глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) у своїй проповіді згадував візит Папи Івана Павла ІІ до України. У коментарі журналістам Блаженніший Святослав додав, що, на його думку, наслідком цього візиту стало велике піднесення і відродження Католицької церкви на загал і УГКЦ зокрема. «Святіший Отець говорив тут на Сихові, коли падав дощ: дощ паде – діти ростуть. І сьогодні я дивився на тих молодих дівчат, тих молодих священиків і дійсно бачив, що діти виросли. Ці добрі плоди такого живого людського спілкування, яке посіяв Блаженний Папа Іван Павло ІІ, сьогодні рясно плодоносять».

 

Генеральний секретар Синоду єпископів з Риму, колишній Апостольський нунцій в Україні Микола Етерович також привітав український народ і висловив надію, що ті священномученики, яких Папа під час свого візиту до Львова проголосив блаженними, будуть найближчим часом канонізовані.

 

Блаженніший Святослав також додав, що запросив в Україну нинішнього Папу Бенедикта XVI і сподівається, що Папа відгукнеться на це запрошення. За його словами, сьогоднішня зустріч на Сихові була найчисельніша за час його главенства в УГКЦ. «Я сподіваюся, що цей дух, який нам залишив Папа, ми будемо в єдності плекати», – сказав владика Святослав.

 

Главі УГКЦ було подаровано ікону Матері Божої. На завершення Патріарх УГКЦ посвятив символічний наріжний камінь майбутнього опікунського дому для літніх людей «Дому людей золотого віку», який організовує у с. Міжинець Старосамбірського району на Львівщині благодійна організація «Моя оселя».

 

Вірні, які зібралися на Сихові, виголошували «Україна любить Папу» та «Львів вітає Патріарха»

.


Джерело: ЗІК
фото Василь Пишкович