//

Лауреатом першої в Україні премії імені блаж. Кароля Войтили стала відома журналістка – Катерина Щоткіна

24 червня в Україні вперше вручили журналістську премію імені блаженного Кароля Войтили (Папи Римського Івана Павла ІІ). Лауреатом премії стала відома українська журналістка Катерина Щоткіна (Паньо), донедавна – редактор відділу «Церква» тижневика «Дзеркало тижня.Україна».

 

Премію було засновано редакцією Релігійно-інформаційної служби України. Як зазначив під час конференції у Львові директор РІСУ Тарас Антошевський, ця премія є символічною, оскільки РІСУ була заснована 10 років тому в часі візиту в Україну Папи Івана Павла ІІ. Саме тому, працюючи 10 років у сфері релігійної журналістики, РІСУ вважала за необхідне відзначити найкращих українських журналістів цією премією.

 

Для Катерини Щоткіної  відзнака премією ім. кароля Войтили стала першою у її журналістській діяльності. «Я просто займалась журналістикою на тому фронті, на який мене кинуло моє видання», - зазначила лауреатка, отримавши нагороду.

 

Серед понад 80 номінантів до фіналу потрапили 15 осіб, за яких голосували 16 членів журі. Друге місце з однаковою кількістю голосів поділили троє номінантів: Артем Скоропадський, корреспондент видання «Коммерсант-Україна», Омелян Ощудляк (канал «1+1») та Анатолій Бабинський (журнал «Патріярхат», Zaxid.net).

 

Як РІСУ повіломляла раніше, премія ім. блаженного Кароля Войтили є щорічною і позаконфесійною. Цьогоріч її отримала православна номінантка.

 

Як нагороду лауреат премії отримає безкоштовну паломницьку подорож до Ватикану і Рима, а також Кракова, Ченстохови та інших місць Польщі й Італії, пов’язаних з життям та служінням Папи Івана Павла ІІ. Її надасть Паломницько-реколекційний центр «Рафаїл» при монастирі студитів УГКЦ у Львові.

 

Ігор Скленар від імені всього журі розказав, за якими засадами обиралися переможці. Процедура визначення лауреата премії передбачала два етапи:

 

- народне голосування  на сайті РІСУ, яке тривало з 3 травня по 10 червня (всього на одержання премії було висунуто близько 30 осіб),

- голосування  журі (16 шанованих експертів у сфері журналістики та релігії) за трьох найкращих із 14 номінантів, вибраних на основі народного голосуванняа, а також висунутих членами журі. Лауреатом премії ім. блаженного Кароля Войтили є номінантка, що набрала в сумі найбільшу кількість голосів.

Додатково відбувалося голосування на базі соціальної мережі Facebook, яке окреслило близько 80 претендентів.

 

Довідка:

Катерина  Паньо, у журналістському середовищі більше відома як Щоткіна (дівоче прізвище). Киянка від народження. За фахом - учителька музики (з відповідною освітою - середньою і вищою); також навчалася в Києво-Могилянській академії (магістр культурології).

Всі майже 15 років  журналістського життя працювала  штатним співробітником "Дзеркала тижня". Окрім статей релігійної тематики, писала про різноманітні явища та прояви культури й технологій. Співпрацювала з різними виданнями - вітчизняними та зарубіжними.

Кілька місяців  тому пішла з "ДТ", наразі перебуває у творчому пошуку.

У творчому доробку  – участь у створенні третьої аудіокниги колишнього Глави УГКЦ Патріарха Любомира (Гузара) під назвою «Дорога до Бога». Авторка кількох дитячих книжок і літературних публікацій у "товстих" журналах.

Одружена, має двох синів.

Джерело: РІСУ